"Piszę i śpiewam o podszewce rzeczywistości"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 11:10
- Otrzymując do wykonania partytury posługujące się niestandardową notacją muzyczną, odkrywam światy, które są gdzieś pomiędzy znakiem a dźwiękiem – powiedziała Barbara Kinga Majewska, ceniona interpretatorka muzyki współczesnej.
Audio
  • Rozmowa z Barbarą Kingą Majewską (Poranek Dwójki)

Barbara Kinga Majewska 1 1200.JPG
Barbara Kinga Majewska: zaczęło się od Kate Bush

Goszcząca w Dwójce artystka opowiadała o duecie BARDO, który tworzy wraz z Bartkiem Wąsikiem. Razem wystąpią w sobotę 3 lutego w Pałacu Herbsta w Łodzi.

- Mój wkład w BARDO to właśnie słowa. Piszę o podszewce rzeczywistości. Chodzi o historie zaczerpnięte z gazet, spojrzenie z dystansu na to, czym wypełnia się życie. Nie musi to być głęboka filozofia, po prostu lubię ten moment, gdy mam dostęp do sfery, która szybko przemija - dodała Barbara Kinga Majewska.

W nagraniu audycji posłuchamy również m.in. o wydarzeniach artystycznych, które zainspirowały artystkę w ostatnim czasie.

***

Rozmawiał: Tomasz Obetyn

Gość: Barbara Kinga Majewska (śpiewaczka, pedagog)

Data emisji: 2.02.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/jp

Czytaj także

Paweł Maślona: mój film nie jest komedią

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 19:00
- Trzeba mówić własnym głosem o rzeczach dla siebie ważnych i poszukiwać formy, która będzie najuczciwsza do opowiedzenia tego, co uwiera. Komedia to nie to słowo - mówił w Dwójce o swoim filmie reżyser "Ataku paniki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domalewski: ciekawi mnie człowiek, który ma niewiele wyjść

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 09:30
- Ten film jest trochę rewersem "Cichej nocy", bo jego bohaterem jest Ukrainiec pracujący w Polsce. Interesuje mnie to, że człowiek musi coś porzucić, by zmienić swój los - mówił w Dwójce reżyser o swoim nowym obrazie "60 kilo niczego".
rozwiń zwiń