"Ciemno, prawie noc". Ekstremalnie trudna adaptacja

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 10:00
- Zdecydowaliśmy się na thriller, na opowieść będącą trochę współczesną baśnią dla dorosłych - opowiadał producent filmowy Leszek Bodzak o pracy nad adaptacją książki Joanny Bator "Ciemno, prawie noc".
Audio
  • Z Leszkiem Bodzakiem o pracy nad adaptacją filmową książki Joanny Bator "Ciemno, prawie noc" rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)

Joanna Bator 1200.jpg
Joanna Bator: potrzebujemy dobrych opowieści

- Mówi się, że bardzo dobrą literaturę jest najciężej przenieść na ekran filmowy - przypominał gość Dwójki, podkreślając, że ekranizacja "Ciemno, prawie noc" to "proces ekstremalnie trudny". - Prace nad scenariuszem trwały prawie trzy lata. Było wiele pomysłów, jak podejść do tej wielowątkowej, opowiedzianej na trzech płaszczyznach czasowych historii - mówił Leszek Bodzak.

O czym traktuje ta "bardzo mroczna" opowieść? Jak udało się twórcom filmu w dużej mierze zachować charakterystyczną dla książki Bator pierwszoosobową narrację? Kogo zobaczymy w filmie ("każda rola, nawet najdrobniejsza, jest obsadzona jakąś perełką aktorską")? W rozmowie również o przygotowaniach do nowego filmu Jana Komasy o roboczym tytule "Boże Ciało".

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Leszek Bodzak (producent filmowy)

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/pg

Czytaj także

Joanna Bator: fascynują mnie zgniłe brzegi języka

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 16:00
- Moja nowa książka mówi o różnych potwornościach, między innymi o językowym spotwornieniu - opowiadała Joanna Bator o "Roku królika".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jakbym miał kumpla". Leto o korespondencji z Beksińskim

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 11:00
 - Pojęcia "mistrz" i "uczeń" często pojawiają w kontekście tej książki, ale to spore zniekształcenie naszej relacji - podkreślał w Dwójce Norman Leto, bohater książki "Detoks. Zdzisław Beksiński, Norman Leto. Korespondencja, rozmowa".
rozwiń zwiń