X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Photon". Radość i smutek teorii naukowych

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 10:00
- W każdym kraju, gdzie film był pokazywany, ludzie reagowali inaczej. W innych momentach się śmiali, w innych byli smutni - mówił Norman Leto, twórca filmu "Photon".
Audio
  • Norman Leto opowiada o swoim filmie "Photon" (Poranek Dwójki)

- W scenach, które Kanadyjczycy odebrali narratora jako człowieka cynicznego, publiczność w Danii uznała go za człowieka zabawnego. Obserwowanie tych reakcji z perspektywy reżysera to ciekawa forma nauki o kulturze. A film będzie miał jeszcze swoją premierę w Japonii, w Australii i w Nowym Jorku - powiedział artysta.

"Photon" to jedyne w swoim rodzaju podsumowanie wiedzy na temat życia i ewolucji. Nie jest to jednak film przyrodniczy ani naukowy, ale autorska wizja stającego się świata, w fabularyzowanej formie opowieści o teoriach naukowych. Norman Leto sam nazywa swoje dzieło "filmem popularnonaukowym, ale z pewnym zakrzywieniem"...

Kadr z filmu "Photon" Normana Leto; fot. Nowe Horyzonty/materiały prasowe Kadr z filmu "Photon" Normana Leto; fot. Nowe Horyzonty/materiały prasowe

***

Rozmawiał: Marcin Pesta

Gość: Norman Leto (artysta wizualny i filmowy)

Data emisji: 21.08.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe Horyzonty 2017. Ryzykowne "maleńkie odkrycia"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 18:00
– Jest wiele tytułów oczywistych, zwycięzców festiwali w Cannes czy Berlinie, ale dla mnie najważniejsze są obrazy z pobocznych sekcji mniejszych i większych festiwali, bo ich później w kinie nie zobaczymy – mówił Marcin Pieńkowski, dyrektor artystyczny festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia wszechświata w 100 minut. "Photon" Normana Leto

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 10:00
Czy sztuka może być pomocna przy wyjaśnianiu zawiłości nauk ścisłych? Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był Norman Leto, który na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty zaprezentował swój nowy film "Photon".
rozwiń zwiń