Kwartesencja i 20 lat Royal String Quartet. "Rutyna to obce słowo"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 12:23
- Na pewno jest wiele rzeczy, których o sobie nie wiemy i które nam się przydarzą - podkreślał Michał Pepol, wiolonczelista słynnego polskiego kwartetu smyczkowego, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności.
Audio
  • Rozmowa z Michałem Pepolem, wiolonczelistą Royal String Quartet (Poranek Dwójki)

royal string quartet 663.jpg
"Five o’clock" - zobacz wideo z pierwszej audycji z udziałem Royal String Quartet

- Rutyna to obce nam słowo. To nic trudnego, jeśli się robi coś, co się lubi, i się rozwija - mówił Michał Pepol, zaznaczając, że w pracy artystycznej istnieje również swoisty rodzaj "dobrej rutyny" ("jak człowiek zagrał kilkaset koncertów, wie, czego się można spodziewać").

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której o kibicowaniu niekoniecznie narodowym graczom (Konkurs Chopinowski a mundial…), a przede wszystkim: o koncercie, który we wtorek (26.06) odbędzie się w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Gość Dwójki opowiadał o programie koncertu ("skończymy niesamowitym, rzadko granym Sekstetem smyczkowym Erwina Schulhoffa") oraz o niezwykłym wiolonczeliście Dominiku Połońskim, którego pamięci będzie również koncert poświęcony.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Michał Pepol (wiolonczelista Royal String Quartet)

Data emisji: 25.06.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mko

Czytaj także

Cedric Tiberghien: Schuman komponował z pasją i miłością

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 14:09
- Fantazja op. 17 to jedno z największych arcydzieł muzyki fortepianowej. To utwór pełen pasji, poezji i miłości. Pierwotnie pisał go bowiem z myślą o Klarze Wieck, dając muzyką wyraz tęsknocie za ukochaną – mówił w Dwójce znakomity pianista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Klauza: to był wyjątkowy sezon artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 10:00
- Dla mnie najważniejsze jest to, że w poprzednim roku wykonaliśmy 37 utworów polskich kompozytorów, a w tym półroczu 18. Nie liczę tych, które zarejestrowaliśmy - mówił w Dwójce dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń