Michał Klauza: to był wyjątkowy sezon artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 10:00
- Dla mnie najważniejsze jest to, że w poprzednim roku wykonaliśmy 37 utworów polskich kompozytorów, a w tym półroczu 18. Nie liczę tych, które zarejestrowaliśmy - mówił w Dwójce dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej.
Audio
  • Z Michałem Klauzą o finale sezonu Polskiej Orkiestry Radiowej (Poranek Dwójki)

valentina Igoshina 1200.jpg
Polska Orkiestra Radiowa zamyka sezon. Zagra Valentina Igoshina                                 

Gościem "Poranka Dwójki" był wybitny dyrygent Michał Klauza, z którym rozmawialiśmy o finale sezonu artstycznego 2017/2018 Polskiej Orkiestry Radiowej. 

- To był dla naszej orkiestry sezon wyjątkowy także dlatego, że udało nam się rozbudować zespół dając szansę, szczególnie sekcji dętej, przyjęcia zmienników pierwszych głosów. Orkiestra w 60. osobowym składzie dotąd ich nie miała - przypomniał gość audycji.

Niedzielny koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z udziałem rosyjskiej pianistki Valentiny Igoshiny, który rozpocznie się o godz. 18.00, będzie wydarzeniem zamykającym bogaty sezon POR.

- W pierwszej części koncertu usłyszycie Państwo utwory, w których Franciszek Liszt nawiązał do polskiej historii i kultury. Jednym z nich jest "Salve Polonia", bardzo ciekawa, osnuta m.in. na temacie naszego hymnu narodowego. Liszt ubrał to bardzo zgrabnie w cykl wariacji - przekonywał Michał Klauza zapraszając do udziału w koncercie lub wysłuchania jego transmicji na antenie Dwójki.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Michał Klauza (dyrygent, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej)

Data emisji: 22.06.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

mko/kh

Czytaj także

Spełnione marzenie Michała Klauzy na koniec sezonu POR

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 10:00
- Jestem szalenie wdzięczny dyrekcji Programu 2 za podsunięcie pomysłu na wykonanie "Suity na orkiestrę estradową" Szostakowicza, bo jest to utwór, który od wielu lat bardzo chciałem wykonać, a ze względu na trudności z nim związane, nie miałem okazji - o programie koncertu wieńczącego sezon Polskiej Orkiestry Radiowej opowiadał jej dyrektor artystyczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Konieczny. Z młodzieżą po "Złoto Renu"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 14:30
– To zespół ludzi wprawdzie młodych, ale o niezwykłym potencjale. Jestem z nich bardzo dumny – mówił wybitny śpiewak o uczestnikach Akademii Operowej.
rozwiń zwiń