X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Klauza: to był wyjątkowy sezon artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 10:00
- Dla mnie najważniejsze jest to, że w poprzednim roku wykonaliśmy 37 utworów polskich kompozytorów, a w tym półroczu 18. Nie liczę tych, które zarejestrowaliśmy - mówił w Dwójce dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej.
Audio
  • Z Michałem Klauzą o finale sezonu Polskiej Orkiestry Radiowej (Poranek Dwójki)

valentina Igoshina 1200.jpg
Polska Orkiestra Radiowa zamyka sezon. Zagra Valentina Igoshina                                 

Gościem "Poranka Dwójki" był wybitny dyrygent Michał Klauza, z którym rozmawialiśmy o finale sezonu artstycznego 2017/2018 Polskiej Orkiestry Radiowej. 

- To był dla naszej orkiestry sezon wyjątkowy także dlatego, że udało nam się rozbudować zespół dając szansę, szczególnie sekcji dętej, przyjęcia zmienników pierwszych głosów. Orkiestra w 60. osobowym składzie dotąd ich nie miała - przypomniał gość audycji.

Niedzielny koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z udziałem rosyjskiej pianistki Valentiny Igoshiny, który rozpocznie się o godz. 18.00, będzie wydarzeniem zamykającym bogaty sezon POR.

- W pierwszej części koncertu usłyszycie Państwo utwory, w których Franciszek Liszt nawiązał do polskiej historii i kultury. Jednym z nich jest "Salve Polonia", bardzo ciekawa, osnuta m.in. na temacie naszego hymnu narodowego. Liszt ubrał to bardzo zgrabnie w cykl wariacji - przekonywał Michał Klauza zapraszając do udziału w koncercie lub wysłuchania jego transmicji na antenie Dwójki.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Michał Klauza (dyrygent, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej)

Data emisji: 22.06.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

mko/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spełnione marzenie Michała Klauzy na koniec sezonu POR

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 10:00
- Jestem szalenie wdzięczny dyrekcji Programu 2 za podsunięcie pomysłu na wykonanie "Suity na orkiestrę estradową" Szostakowicza, bo jest to utwór, który od wielu lat bardzo chciałem wykonać, a ze względu na trudności z nim związane, nie miałem okazji - o programie koncertu wieńczącego sezon Polskiej Orkiestry Radiowej opowiadał jej dyrektor artystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Konieczny. Z młodzieżą po "Złoto Renu"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 14:30
– To zespół ludzi wprawdzie młodych, ale o niezwykłym potencjale. Jestem z nich bardzo dumny – mówił wybitny śpiewak o uczestnikach Akademii Operowej.
rozwiń zwiń