X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Vox Varshe – Vocal Varshe w wersji 2.0

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 15:13
- Mamy teraz w grupie nowego członka. Tenora zastąpił baryton. W związku z tym zmieniliśmy ciut nazwę zespołu - mówiły w Dwójce Anna Woźnicka i Olga Wądołowska z Vox Varshe.
Audio
  • Anna Woźnicka i Olga Wądołowska z Vox Varshe i organista Jakub Stefek o wspólnym projekcie przygotowanym w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie" (Poranek Dwójki)
Zespół Vox Varshe
Zespół Vox Varshe Foto: materiały prom.

vocal varsche feat jacaszek nowa tradycja 2018 1200.jpg
Vocal Varshe feat. Jacaszek zwycięzcami konkursu "Nowa Tradycja" 2018

W maju rozstrzygnięty został 21. Konkurs Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja". Grand Prix trafiło do zespołu wokalnego Vocal Varshe i autora muzyki elektroakustycznej Michała Jacaszka, którzy wystąpili w czasie konkursu ze wspólnym projektem "Bramy Nieba" inspirowanym reliefami wybitnego amerykańskiego abstrakcjonisty Franka Stelli oraz przedwojennymi zdjęciami i rysunkami drewnianych synagog.

Mimo zmiany nazwy Anna Woźnicka i Olga Wądołowska deklarują, że styl zespołu wciąż pozostaje ten sam. - Stwierdziliśmy tylko, że chcemy troszkę rozszerzyć naszą działalność. Zainspirowało nas do tego wyróżnienie, jakie dostaliśmy na festiwalu Nowa Tradycja - tłumaczyły.

W audycji można było dowiedzieć się o nowym projekcie Vox Varshe, który powstał we współpracy z organistą Jakubem Stefkiem. Już 15 września w Szczecinie w ramach Dni Muzyki Żydowskiej oraz 22 września w Warszawie na Nocy Świątyń w Synagodze Nożyków usłyszeć będzie można prawykonanie utworu, nawiązującego do tradycji wokalno-organowej muzyki synagogalnej i poezji.

***

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Anna Woźnicka i Olga Wądołowska (Vox Varshe), Jakub Stefek (organista)

Data emisji: 8.09.2018

Godzina emisji: 9.25

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vocal Varshe: ludzie czują, że nasza muzyka to modlitwa

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 15:45
- Nawet, gdy ktoś nie rozumie tekstu ani nie zna kontekstu, to wyczuwa sakralny charakter tych pieśni - mówili w Dwójce muzycy grupy, która zdobyła Grand Prix 21. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń