X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Klawiter jako Han Solo: kłapy muszą się zgadzać z obrazkiem

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 12:00
- Przy pracy nad tą postacią razem w Waldemarem Modestowiczem potrafiliśmy poświęcić 40 minut na jedno zdanie - mówił w Dwójce młody aktor, który użyczył głosu bohaterowi z uniwersum "Gwiezdnych Wojen".
Audio
  • Michał Klawiter o swojej pracy aktorskiej (Poranek Dwójki)

Michał Klawiter to aktor, którego głos znają nie tylko widzowie takich filmów jak  "Han Solo" czy "Cudowny Chłopak", ale też słuchacze Dwójki. Artysta zagrał jedną z ról w radiowym słuchowisku pt. "Warszawianka". W "Poranku Dwójki" Michał Klawiter opowiadał o pracy nad dubbingiem, który z jednej strony jest wyzwaniem, ale też wielką przygodą. - Nie dość, że można sobie zagrać w amerykańskim filmie, to jeszcze można wskoczyć w gotową formę i wypełnić ją po swojemu.

Gość audycji dodał, że łatwiej użycza się głosu postaciom animowanym niż aktorom. W tym drugim przypadku trzeba grać w sposób najbardziej zbliżony do realizmu. - Kłapy muszą się zgadzać z obrazkiem, podobnie energia bohatera. Do tego trzeba pracować szybko, często na wczoraj.

Z Michałem Klawiterem rozmawialiśmy też o jego roli w spektaklu Iwana Wyrypajewa "Irańska Konferencja", wystawianym na deskach Teatru na Woli, a  który już niedługo zobaczy wiedeńska publiczność. Aktor mówił o wyzwaniach stojących przed publicznością ("widzowie stają się uczestnikami konferencji w Kopenhadze"), ale też o duchowych i religijnych problemach poruszanych w tym nietypowym dramacie.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Michał Klawiter (aktor)

Data emisji: 26.09.2018

Godzina emisji: 9.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa Teatry 2018. Wiktoria Gorodeckaja: miałam kaszel, może stąd ta nagroda?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 12:50
- Zdradzę Państwu tajemnicę. W słuchowisku Ordonka jest chora i ja w czasie nagrania też byłam chora, więc ten kaszel nie był udawany. Nie wiem, może dlatego ta nagroda? - śmiała się w Dwójce aktorka, opowiadając o słuchowisku, które zdobyło Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Kuśmider: "Garbus" dotyka niepokojącej prawdy o naszym świecie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 10:39
- Coś cudownego w tym tekście się odświeżyło, choć obserwuję to z niepokojem, a mianowicie, że każdy coś udaje, kłamie, zakłada maski. Nasza rzeczywistość się relatywizuje, przynajmniej pozornie. To jest niebezpieczne - mówił w Dwójce aktor o dramacie Sławomira Mrożka.
rozwiń zwiń