Michał Klawiter jako Han Solo: kłapy muszą się zgadzać z obrazkiem

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 12:00
- Przy pracy nad tą postacią razem w Waldemarem Modestowiczem potrafiliśmy poświęcić 40 minut na jedno zdanie - mówił w Dwójce młody aktor, który użyczył głosu bohaterowi z uniwersum "Gwiezdnych Wojen".
Audio
  • Michał Klawiter o swojej pracy aktorskiej (Poranek Dwójki)
Audio
  • Michał Klawiter o swojej pracy aktorskiej (Poranek Dwójki)

Michał Klawiter to aktor, którego głos znają nie tylko widzowie takich filmów jak  "Han Solo" czy "Cudowny Chłopak", ale też słuchacze Dwójki. Artysta zagrał jedną z ról w radiowym słuchowisku pt. "Warszawianka". W "Poranku Dwójki" Michał Klawiter opowiadał o pracy nad dubbingiem, który z jednej strony jest wyzwaniem, ale też wielką przygodą. - Nie dość, że można sobie zagrać w amerykańskim filmie, to jeszcze można wskoczyć w gotową formę i wypełnić ją po swojemu.

Gość audycji dodał, że łatwiej użycza się głosu postaciom animowanym niż aktorom. W tym drugim przypadku trzeba grać w sposób najbardziej zbliżony do realizmu. - Kłapy muszą się zgadzać z obrazkiem, podobnie energia bohatera. Do tego trzeba pracować szybko, często na wczoraj.

Z Michałem Klawiterem rozmawialiśmy też o jego roli w spektaklu Iwana Wyrypajewa "Irańska Konferencja", wystawianym na deskach Teatru na Woli, a  który już niedługo zobaczy wiedeńska publiczność. Aktor mówił o wyzwaniach stojących przed publicznością ("widzowie stają się uczestnikami konferencji w Kopenhadze"), ale też o duchowych i religijnych problemach poruszanych w tym nietypowym dramacie.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Michał Klawiter (aktor)

Data emisji: 26.09.2018

Godzina emisji: 9.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa Teatry 2018. Wiktoria Gorodeckaja: miałam kaszel, może stąd ta nagroda?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 12:50
- Zdradzę Państwu tajemnicę. W słuchowisku Ordonka jest chora i ja w czasie nagrania też byłam chora, więc ten kaszel nie był udawany. Nie wiem, może dlatego ta nagroda? - śmiała się w Dwójce aktorka, opowiadając o słuchowisku, które zdobyło Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Kuśmider: "Garbus" dotyka niepokojącej prawdy o naszym świecie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 10:39
- Coś cudownego w tym tekście się odświeżyło, choć obserwuję to z niepokojem, a mianowicie, że każdy coś udaje, kłamie, zakłada maski. Nasza rzeczywistość się relatywizuje, przynajmniej pozornie. To jest niebezpieczne - mówił w Dwójce aktor o dramacie Sławomira Mrożka.
rozwiń zwiń