Jolanta i Włodek Pawlikowie. Relacja muzyk-menedżer w małżeństwie

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 11:59
- Zaczęło się od porządkowania różnych dokumentów w domu, to zaczęło narastać, aż skończyło się na współpracy na polu artysta-menedżer. Znakomicie się tutaj uzupełniamy - mówiła w Dwójce Jolanta Pszczółkowska-Pawlik.
Audio
  • Jolanta i Włodek Pawlikowie o relacji muzyk-menedżer w małżeństwie (Poranek Dwójki)

marcin wasilewski 1200 PAP.jpg
Marcin Wasilewski: przy płycie "Live" trochę pomógł przypadek

Tworzą małżeństwo pianistów. On upodobał sobie jazz, ona kameralistykę. - Jest to takie uzupełnianie się i dopełnianie pewnych idei. Efektem tego często są moje płyty albo koncerty z takimi a nie innymi artystami. To jest kwestia pewnego zaufania i świadomości jednak takiego pewnego dobrego doradcy, którym jest moja małżonka. Zna mnie najlepiej, zna moją twórczość, wie na co mnie stać, jej rady i sugestie są często decydujące o tym, w którym kierunku podąża moja kariera - wyznał Włodek Pawlik.

Z kolei Jolanta Pszczółkowska-Pawlik podkreślała, że twórczość męża jest dla niej fascynująca. - To jest tak olbrzymie, szerokie spektrum. Począwszy od recitali fortepianowych, poprzez trio jazzowe, projekty wokalno-jazzowe aż po wielkie formy chóralno-orkiestrowe - wymieniała.

Jak Włodek Pawlik świętował na początku października swoje okrągłe urodziny? Gdzie artystę będzie można zobaczyć na żywo w najbliższych tygodniach? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Jakub Kukla

Goście: Włodek Pawlik (pianista, kompozytor, laureat nagrody Grammy), Jolanta Pszczółkowska-Pawlik (pianistka, menedżerka Włodka Pawlika)

Data emisji: 10.10.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/ac

Czytaj także

"Czechowicz nie mówi normalnie, tylko w sposób magiczny"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 08:00
- Trzeba pamiętać, ze w centrum tej twórczości tkwi siedem niewielkich tomików, w których rozwija się jedyny w swoim rodzaju świat – przypominał prof. Andrzej Zieniewicz w Dwójkowej audycji o wielorodzajowym dorobku znakomitego lubelskiego poety.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Włodek Pawlik: myślałem, że już nigdy tego nie zagram

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 19:00
- Przez wiele lat nie miałem możliowści wykonywania utworu, który skomponowałem z inspiracji debiutanckim poematem Karola Wojtyły "Pieśń o Bogu ukrytym" - mówił w Dwójce ceniony pianista.
rozwiń zwiń