X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Marta Leśniakowska: pamiętajmy o drzewach

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 12:36
- Ten czwarty tom został sprowokowany konkretnymi wydarzeniami, które miały miejsce w związku z ustawą o wycinaniu drzew. To był silny impuls, by zastanowić się, jakiego rodzaju relacje zachodzą pomiędzy architekturą a naturą wokół - mówiła w Dwójce autorka jednego z esejów w najnowszej części serii "Architektura jest najważniejsza".
Audio
  • Prof. Marta Leśniakowska o tomie "Drzewa" z serii "Architektura jest najważniejsza" (Poranek Dwójki)

falowiec gdańsk 1200.jpg
Anna Cymer: architektura z okresu PRL to dziedzictwo, które znika

Tom ten nosi tytuł "Drzewa". Współautorami publikacji, obok prof. Marty Leśniakowskiej, są również m.in. Małgorzata Omilanowska, Olga Tokarczuk i Grzegorz Piątek.

- Myśmy się nie umawiali między sobą, jakiego rodzaju problemy będziemy poruszać. Padło hasło "architektura i drzewa". Efektem jest niezwykle intrygująca analiza zagadnień związanych nie z architekturą budowaną z drewna, bo to nie o to chodzi, tylko o to, jaką funkcję pełni, jaką funkcję pełni ten związek pomiędzy architekturą a drzewami. Te teksty na tyle interesująco układają się w pewną sekwencję zagadnień, że można postawić tutaj kilka ciekawych diagnoz, które jak się wydaje nie były do tej pory podejmowane - podkreślała historyczka sztuki.

Co zrobić, gdy w miejscu, gdzie chcemy postawić dom rośnie drzewo (pomijając jego ścięcie)?  Dlaczego prof. Marta Leśniakowska jest przeciwna rekonstrukcji Pałacu Saskiego w Warszawie? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Prof. Marta Leśniakowska (historyczka sztuki)

Data emisji: 22.10.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żyrardów - miasto utkane z lnu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 15:30
W audycji wybraliśmy się do Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, gdzie znajdują się artefakty związane z początkami tego miasta.
rozwiń zwiń