X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Kossowski: serwis "Bitwa o Anglię" to linearna opowieść

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 11:11
- Będzie to kompendium wiedzy na temat udziału polskich lotników w pierwszej zwycięskiej dla aliantów bitwie w II wojnie światowej - mówił w Dwójce wicedyrektor portalu Polskieradio.pl.
Audio
  • Wicedyrektor portalu Polskieradio.pl Krzysztof Kossowski o serwisie specjalnym "Bitwa o Anglię – polscy lotnicy" (Poranek Dwójki)

jan wieczorkowski dywizjon 1200.jpg
Jan Wieczorkowski: polscy lotnicy drażnili swoim luzem i talentem

W środę (31.10) mija 78 lat od zakończenia Bitwy o Anglię. Nie byłoby tego zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, gdyby nie polscy piloci – dokładnie 144 polskich asów przestworzy. Z okazji rocznicy Polskie Radio uruchomiło serwis specjalny "Bitwa o Anglię – polscy lotnicy". - Jest on o tyle wyjątkowy, że po raz pierwszy zdecydowaliśmy się, żeby opowiadać tę historię linearnie, krok po kroku, czyli poprzez 10 rozdziałów, na które podzielony jest serwis - podkreślał Krzysztof Kossowski.

src="http://static.prsa.pl/2c9cd5d3-53ff-4dee-a5cd-62a56f784a73.file"

Serwis, jak dodał gość Dwójki, jest kierowany przede wszystkim do osób, które nie wiedzą za dużo o polskim wątku historii Bitwy o Anglię, np. z zagranicy. - Tłumaczymy, skąd w ogóle wzięli się polscy lotnicy w Anglii w czasie II wojny światowej, co się wydarzyło w Polsce w 1939 roku i potem krok po kroku pokazujemy, jak ta bitwa przebiegała, jaki był stosunek sił, jak wyglądało uzbrojenie – te słynne myśliwce RAFu i Luftwaffe - i kończymy rozdziałem, takim trochę gorzkim, czyli ta defilada zwycięzców bez udziału Polaków. Pokazujemy też losy polskich lotników, którzy zostali na Wyspach, oraz tych, którzy wrócili do kraju - tłumaczył wicedyrektor portalu Polskieradio.pl.

Jakie multimedia zostały wykorzystane w serwisie "Bitwa o Anglię – polscy lotnicy"? Ile trwały prace nad nim? Czy powstaną inne wersje językowe serwisu? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Krzysztof Kossowski (wicedyrektor portalu Polskieradio.pl)

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 9.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"303. Bitwa o Anglię". Adrian Zaremba: ten film jest atrakcyjny dla międzynarodowego widza

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:32
- Jestem przekonany, że ten film ma taki potencjał komercyjny, który może sprawić, że ta historia zaiteresuje widza także spoza Polski - mówił w Dwójce odtwórca roli pilota w polsko-brytyjskiej produkcji o legendarnym Dywizjonie 303.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historie z Dywizjonu 303 na filmowym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 19:50
- W filmie Davida Blaira "303. Bitwa o Anglię" udało się pokazać melancholię i tragizm losu lotników, którzy mimo że wygrywają wojnę, to jednocześnie ją przegrywają - opowiadał w Dwójce krytyk filmowy Jakub Marmurek.
rozwiń zwiń