"Flirtując z życiem". Danuta Stenka: to była dość długa droga

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 10:09
- W momencie, gdy pojawiła się propozycja tej książki, wiedziałam, że to absolutnie nie może mieć miejsca. Uważałam, że nie mam nic na tyle ciekawego do powiedzenia. Za jakiś czas pojawił się jednak kolejny telefon ze strony Łukasza z propozycją, żeby się spotkać i pogadać, a dalej się zobaczy - mówiła w Dwójce aktorka.
Audio
  • Danuta Stenka i Łukasz Maciejewski o wywiadzie rzece "Flirtując z życiem" (Poranek Dwójki)

Janda Krystyna 2 Robert Jaworski - mat. pras. Teatru Polonia 1200.jpg
Krystyna Janda: teatr uświadamia znaczenie wolności

Jak podkreślała Danuta Stenka, początek każdego spotkania z Łukaszem Maciejewskim, których efektem jest wywiad rzeka "Flirtując z życiem", był dla niej niezwykle trudny. – Łukasz jest fantastycznym psychologiem. Rozgrywał mnie na każdym spotkaniu idealnie. Zazwyczaj umawialiśmy się w nieistniejącej już kawiarni Antrakt w budynku Teatru Narodowego. Spotykaliśmy się zazwyczaj po próbie albo po spektaklu. Łukasz zaczynał od niezobowiązujących tematów, aż w pewnym momencie włączał dyktafon i zaczynaliśmy naszą rozmowę - wspominała aktorka.

Łukasz Maciejewski od początku wierzył w sens przedsięwzięcia. - Dobrze znam Dankę. Wiem, że prywatnie jest kruchutka, delikatna, wrażliwa i bardzo niepewna siebie, choć na scenie gra przede wszystkim role bardzo mocnych, silnych kobiet. Jako ktoś, kto nie tylko jest dziennikarzem zainteresowanym, żeby zrobić wywiad rzekę ze znaną aktorką, ale też ktoś, komu bohaterka jest bliska, na pewno nie chciałem Danusi skrzywdzić - tłumaczył autor książki "Flirtując z życiem".

W wywiadzie rzece Danuta Stenka dzieli się przeżyciami z czasów dzieciństwa, możemy jej również towarzyszyć w wyboistej drodze do kariery, a także poznać kulisy fascynującej pracy w teatrze i na planie filmowym. W jakim sensie jest to opowieść terapeutyczna? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Jakub Kukla

Goście: Danuta Stenka (aktorka), Łukasz Maciejewski (dziennikarz)

Data emisji: 5.12.2018

Godzina emisji: 8.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Czytaj także

Danuta Stenka: w Teatrze Polskiego Radia kocham wolność

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 11:40
- W nagraniu słuchowiska radiowego aktor stoi zawsze nad przepaścią i nigdy nie wie, co go spotka. Albo leci, albo spada w dół – powiedziała Danuta Stenka, która podczas Festiwalu "Dwa Teatry" otrzymała nagrodę za rolę Gwinony w przygotowanym dla Dwójki słuchowisku "Lilla Weneda" w reż. Dariusza Błaszczyka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Cudzoziemka" Marii Kuncewiczowej głosem Danuty Stenki!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 17:46
Powieść wydana po raz pierwszy w 1935 roku to jedno z najwybitniejszych osiągnięć literackich tzw. psychologizmu okresu międzywojennego. Zapraszamy do wysłuchania 25 fragmentów tej książki. 
rozwiń zwiń