X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncerty i pikniki. Świętujemy 15 lat w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 09:00
- Zaczynamy 30 kwietnia wielkim koncertem na błoniach PGE Narodowy w Warszawie, na którym wystąpią wybitni polscy artyści reprezentujący folk, pop, rock i hip-hop. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewniał w Dwójce dr hab. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Audio
  • Kto, co i gdzie czyli o świętowaniu 15. rocznicy obecności Polski w UE (Poranek Dwójki)
Mija 15 lat od przystąpienia polski do UE.
Mija 15 lat od przystąpienia polski do UE.Foto: Shutterstock

W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z naszymi gośćmi o wydarzeniach związanych z 15. rocznicą wejścia Polski do rodziny państw Unii Europejskiej.

- Nie chcemy, żeby koncert inaugurujący świętowanie był jednym z wielu podobnych do siebie koncertów, więc zaplanowaliśmy widowisko, w którym opowiemy, czym jest idea Unii Europejskiej. Następnego dnia, 1 maja o 11.00 zapraszamy do Łazienek Królewskich na europejski piknik. Dla rodzin z dziećmi i bez dzieci, dla singielek i singli, dla młodszych i starszych. Trochę animacji, trochę edukacji, ale bawimy się wspólnie. Wieczorem zaś zapraszamy do Teatru Wielkiego Opery Narodowej – powiedział dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

15 lat w Unii Europejskiej jest dla Polski synonimem skoku cywilizacyjnego. Rozwój naszego kraju po 2004 roku odbywa się na wielu poziomach, również w sferze kultury. Polscy twórcy stali się pełnoprawnymi uczestnikami europejskiego życia artystycznego, a poszczególne ich dzieła znajdują szeroki rezonans wśród odbiorców z całego kontynentu. Dlatego też najwłaściwszym językiem świętowania tej rocznicy jest język sztuki - czytamy na stronie Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Tekst ten jest też wstępem do zaproszenia na specjalny koncert z okazji 15-lecia Polski w UE. Pierwszego maja usłyszymy Symfonię Europejską, na którą złożą się utwory łączące różne światy muzyczne: Polonez Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz", IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena oraz kompozycje Radzimira Dębskiego odwołujące się do muzycznych nurtów i gatunków współczesnej Europy i świata.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której rozmawialiśmy o wszystkich wydarzeniach związanych ze świętowaniem 15. rocznicy wejścia Polski do UE.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: dr hab. Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury) oraz Sylwia Błażej (dział Projektów Kulturalnych NCK)

Data emisji: 26.04.2019

Godzina emisji: 8.30

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska Pomaga". Muzycy i melomani otwierają serca dla Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 10:00
- Polska Orkiestra Królewska organizuje na ten koncert swoje najlepsze siły. Wierzymy, że muzyka ma tę siłę, by poruszyć ludzi i skłonić ich do pomocy - mówił w Dwójce Jacek Urbaniak, autor programu niedzielnego (28.04) koncertu charytatywnego, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Wenezuelczyków.
rozwiń zwiń