Jacek Braciak: w filmie "Znajdę Cię" gram potwora melomana

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 12:07
- Nie chcę, żeby opowieść o roli trwała dłużej niż sama rola, więc może na tym poprzestańmy – mówił w Dwójce aktor o postaci komendanta Kramera, w którą wciela się w nowej, międzynarodowej produkcji.
Audio
  • Bożena Intrator i Jacek Braciak o filmie "Znajdę Cię" (Poranek Dwójki)
Jacek Braciak
Jacek BraciakFoto: Wojciech Kusiński/PR
braciak jacek konopielka_003982.jpg
Nowoczesność w Taplarach. Czytamy "Konopielkę"

"Znajdę Cię" to hollywoodzki film o Polsce lat trzydziestych i czterdziestych, odświeżający klasyczny wzorzec szekspirowski. Zamiast jednak Romeo i Julii w renesansowej Weronie spotykamy Roberta i Rachel.

W obsadzie znalazły się gwiazdy kina, na czele ze Stellanem Skarsgårdem (m.in. "Nimfomanka", "Mammia Mia!", serial "Czarnobyl"). - To wspanialy kolega. Po prostu aktor, w tym najlepszym sensie: sumienny, skupiony, nie otoczony żadnym nimbem sławy. Szacunku tak, ale to nie na własną prośbę, tylko to jest niewymuszony szacunek otoczenia. Dla mnie było to o tyle zajmujące, że nie miałem wrażenia, że gram z kimś. Spotkałem się z żywym człowiekiem, z ktorym można było, czy przed kamerą, czy niekoniecznie, porozmawiać i popatrzyć mu w oczy - wspominał Jacek Braciak.

Gdzie w Polsce kręcono zdjęcia do "Znajdę Cię"? Jak doszło do angażu w tej produkcji polskich aktorów? Kiedy film będzie mial premierę w naszym kraju? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Bożena Intrator (współautorka scenariusza filmu ), Jacek Braciak (aktor)

Data emisji: 26.06.2019

Godzina emisji: 9.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Czytaj także

Nowoczesność w Taplarach. Czytamy "Konopielkę"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 08:00
W cyklu "Książka do słuchania" wysłuchaliśmy 15 fragmentów powieści Edwarda Redlińskiego w brawurowej interpretacji Jacka Braciaka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mirosław Haniszewski: nie bardzo lubię grać

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 10:00
- Rola w filmie "Jestem mordercą" zmusiła mnie do sięgnięcia po coś, z czym nie było mi po drodze, czyli po ofensywę aktorską - mówił w Dwójce ceniony aktor teatralny i filmowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dawid Ogrodnik: w wielu scenach grałem z zamkniętymi oczami

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 11:00
- Partnerująca mi w tym filmie Wiktoria Gorodeckaja przyzwyczaiła się do tego, że jestem niewidomy. Prosiła, żebym nie otwierał oczu - ceniony aktor młodego pokolenia opowiadał w Dwójce o roli jazzmana Mieczysława Kosza.
rozwiń zwiń