Nowe Horyzonty. Do kogo należy twoje ciało?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:00
- Sekcją wiodącą na tegorocznym festiwalu będą filmy o ciele. Ten temat jest dziś w kinie bardzo obecny - mówiła w Dwójce Małgorzata Sadowska, selekcjonerka MFF Nowe Horyzonty.
Audio
  • Małgorzata Sadowska o programie MFF Nowe Horyzonty (Poranek Dwójki)
Audio
  • Małgorzata Sadowska o programie MFF Nowe Horyzonty (Poranek Dwójki)

Główny temat festiwalu został wybrany nieprzypadkowo. Małgorzata Sadowska przekonywała, że twórcy w sposób szczególny koncentrują się w ostatnich latach na kwestiach cielesności i tożsamości seksualnej. - W ubiegłym roku mieliśmy mocne doświadczenie z filmem "Touch Me Not" Adiny Pintilie, który był jednym ze sztandarowych filmów festiwalu. W tym roku postawiliśmy zadać sobie pytanie, do kogo należy moje ciało. Czy jestem jego właścicielem, a może dysponuje nim społeczeństwo, a może decydują o nim normy kulturowe.

Małgorzata Sadowska zwróciła uwagę na film, którego bohaterka musi przed ślubem bardzo przytyć, ponieważ takie są upodobania jej przyszłego męża. Selekcjonerka mówiła też o sekcji "Mokre sny", która w tym roku skupia się na kinie erotycznym z lat 70. Ponadto w audycji opowiadała o filmach, które wydają się najmocniejszymi punktami programu wydarzenia.

19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbywa się w dniach 25 lipca - 4 sierpnia. W tym roku gościć będzie m.in. Sebastiana Fabijańskiego, Borysa Szyca, Martę Żmudę-Trzebiatowską i Andrzeja Chyrę oraz Rafała Zawieruchę, który zagrał Romana Polańskiego w filmie "Pewnego razu… w Hollywood".

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Małgorzata Sadowska, selekcjonerka MFF Nowe Horyzonty

Data emisji: 23.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Wójcik. Operator nurtu Polskiej Szkoły Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 09:51
- To mnie zawsze interesowało, żeby opowiadać o kondycji ludzkiej w sposób bardzo głęboki. Tak, żeby poruszać wszystko, co jest światem wewnętrznym człowieka - mówił w archiwalnym wywiadzie dla Dwójki zmarły 3 kwietnia Jerzy Wójcik, wybitny operator filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Kopeć: mam nadzieję, że dokona się katharsis

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 17:40
- Zmieniliśmy regulamin przyjmując zasadę, że działając na korzyść i na wniosek znacznej części środowiska można postąpić w ten sposób. Czyli zwiększyliśmy liczbę filmów w konkursie i jednogłośnie przyjęliśmy wszystkie cztery filmy, które były przedmiotem sporu w konkursie – opowiadał Leszek Kopeć, dyrektor festiwalu filmowego w Gdyni
rozwiń zwiń