X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Igor Brejdygant: świat funkcjonuje na układach

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 11:44
- W swojej książce opowiadam o tym, jak bardzo łatwo jest objąć ludzi kontrolą. Ta przyszłość, o której opowiadam, jest strasznie bliska - mówił gość "Poranka Dwójki", autor kryminału "Układ".
Audio
  • Igor Brejdygant o najnowszej książce "Układ" (Poranek Dwójki)

Powieść Igora Brejdyganta to więcej, niż powieść fabularna. Książka pokazuje, że to, co wiemy na temat reguł funkcjonowania władzy, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. - Świat tytułowego "Układu" to jest świat dziś, a może za chwilę. Świat funkcjonuje na układach od zawsze, nie tylko w polityce. Problem pojawia się wtedy, gdy układem zaczyna zarządzać jakaś instytucja, państwo lub "ktoś".

Powieść Igora Brejdyganta to historia komisarz Moniki Brzozowskiej. Bohaterka nie może podnieść się psychicznie po tym, jak w obronie własnej zabiła płatnego mordercę, którym okazał się być jej mąż. Nie jest to pierwsza książka tego autora, gdzie główną bohaterką jest kobieta. - W większości moich powieści główną bohaterką jest kobieta. Jakoś mi łatwiej z ręki wypływają kobiety, niż mężczyźni. Staram się jej przyglądać obiektywnie, jednak ma ona sporo cech moich - podkreślił autor.

Co zainspirowało Igora Brejdyganta do napisania tej powieści? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Igor Brejdygant (scenarzysta, reżyser, fotograf i pisarz, autor najnowszego kryminału "Układ")

Data emisji: 24.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z Filipem Zawadą o życiu, pisaniu i szukaniu swego miejsca

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 18:00
- Z pisaniem jest tak, że jeżeli nie wywieram na siebie nacisku, pozwalam, by myśl dyktowała mi to, co mam zapisać, to mi się udaje. Jeśli zaś próbuję stworzyć coś na siłę, to najczęściej nic z tego nie wychodzi – mówił w Dwójce autor książki "Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Bielecki: to jest książka pisana z pamięci

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 11:42
- Ta książka nie chce być jednym gatunkiem. Ani nie chciałaby być kryminałem, ani też książką tylko o miłości. Nie chciałaby być też nostalgiczną historią z dawnych lat - opowiadał gość audycji, Krzysztof Bielecki o swojej nowej książce "Nóż".
rozwiń zwiń