X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert "Przeklęta wojna" w Teatrze Nowym

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 10:40
- Tytuł koncertu nawiązuje do filmu z roku 1914, do niemego filmu Alfreda Machina. Reżyser ukończył go miesiąc przed wybuchem I wojny światowej i jest to film pacyfistyczny, o tym, jak wojna wpływa na stosunki międzyludzkie - mówił Krzysztof Kwiatkowski, prezes fundacji muzycznej "Harmonie i hałasy".
Audio
  • Krzysztof Kwiatkowski o koncercie "Przeklęta Wojna" (Poranek Dwójki)

Gość audycji podkreślił, że chociaż koncert powstał z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, jednak nie odnosi się konkretnie do faktów z nią związanych; jest raczej jej uzupełnieniem. - Naszym zamiarem było przypominanie historii, ale z tej okazji powinna mieć miejsce także refleksja natury ogólniejszej; refleksji nad rzeczami, które mogą być ważne w różnych miejscach i sytuacjach i dotyczyć wielu narodów - mówił Krzysztof Kwiatkowski.

W programie znalazła się też nowa wersja utworu "Nie podoba mi się to" Lidii Zielińskiej na zespół, elektronikę  i chór młodzieży-amatorów. Jak zaznaczył prezes fundacji "Harmonie i Hałasy", jest to utwór wyjątkowo przemyślany, ponieważ obrazuje pewną ewolucję od rodzącej się plotki, poprzez mowę nienawiści, aż do aktów agresji, przemocy i odgłosów wojny.

Koncert odbędzie się 1 września w Teatrze Nowym o godzinie 18.00.

Skąd pomysł na udział młodzieży-amatorów? Co jeszcze można bedzie usłyszeć podczas koncertu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Tomasz Obertyn

Goście: Krzysztof Kwiatkowski (prezes fundacji muzycznej "Harmonie i hałasy")

Data emisji: 30.08.2019

Godzina emisji: 8.30

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka ku czci walczących w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 10:00
Pierwsze niemieckie strzały, które padły 80 lat temu na Westerplatte i rozpoczęły II wojnę światową, fundamentalnie wpłynęły na losy naszego kraju. Ten przełomowy moment muzycznie upamiętnia IV Koncert Niepodległości.
rozwiń zwiń