X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magdalena Boczarska: ta kobieta ulepiła marszałka

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 10:30
- Myślę, że była osobą, która stała za wieloma jego decyzjami. Bardzo liczył się z jej zdaniem. Była społecznikiem, politykiem i działaczem na długo, zanim stał się nim Piłsudski - mówiła aktorka, która w filmie Michała Rosy "Piłsudski" wcieliła się w rolę pierwszej żony marszałka.
Audio
  • Magdalena Boczarska o filmie "Piłsudski" (Poranek Dwójki)

Długo wyczekiwana premiera filmu "Piłsudski" będzie z pewnością jednym z ważniejszych kinowych wydarzeń tego roku. W rolę marszałka wcielił się Borys Szyc, a na ekranie partneruje mu Magdalena Boczarska, która stworzyła na ekranie rolę pierwszej żony Józefa Piłsudskiego. Jak podkreśliła aktorka, to właśnie Maria wprowadziła go do kręgu największych buntowników, a on bardzo liczył się z jej zdaniem. 

Piłsudski miał słabość do kobiet, ale nie każda była w stanie zawrócić mu w głowie. Jedynie silne osobowości, ambitnie dążące do postawionych sobie celów, jak Maria Juszkiewicz, wzbudzały jego podziw. - Kolejna silna, nieprawdopodobnie podmiotowa i ważna bohaterka, której, w mojej opinii, nasza historia bardzo wiele zawdzięcza. Bo to jest ta kobieta, która ulepiła marszałka i która pchnęła go w takim, a nie w innym kierunku - opowiadała aktorka.

Jak Magdalena Boczarska przygotowała się do roli Marii? Gdzie jeszcze będzie można zobaczyć aktorkę? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Magdalena Boczarska (aktorka, odtwórczyni roli Marii Juszkiewicz)

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am


Zwiastun filmu "Piłsudski"

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filip Bajon: mój film przypomni Polskę wielu narodów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 09:00
- O góralach wiemy niemal wszystko, o Kaszubach niewiele. W "Kamerdynerze" opowiadam o świecie dziś nieznanym, który zniknął po ostatniej wojnie światowej – mówił w Dwójce znany reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Sikora: "Autsajder" to film o piekle zniewolenia

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 10:00
- To, czego doświadczył bohater przerasta moje wyobrażenia jako przedstawiciela pokolenia, które nie doświadczyło komunizmu. Nie wyobrażam sobie, żeby państwo tak brutalnie odbierało wolność – mówił w Dwójce odtwórca głównej roli w filmie, który wchodzi na ekrany naszych kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Marczewski: Walery Sławek był idealistą

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 13:26
- Najciekawsze w naszym filmie jest to, że staraliśmy się uchylić rąbka tajemnicy z okresu, który w naszej świadomości nie funkcjonuje - opowiadał gość "Poranka Dwójki" – aktor, który w filmie "Piłsudski" wcielił się w postać Walerego Sławka – przyjaciela i najbliższego współpracownika Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzonty. Do kogo należy twoje ciało?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:00
- Sekcją wiodącą na tegorocznym festiwalu będą filmy o ciele. Ten temat jest dziś w kinie bardzo obecny - mówiła w Dwójce Małgorzata Sadowska, selekcjonerka MFF Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń