X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sacrum Profanum". Naturalne połączenie muzyki z literaturą

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 11:00
- Ja sobie coraz mniej wyobrażam Sacrum Profanum bez silnego nawiązania do literatury. Od kilku edycji na festiwalu pojawiają się silne, polskie nazwiska związane z literaturą w interpretacjach muzycznych, pisanych przez bardzo utalentowanych kompozytorów - mówił Krzysztof Pietraszewski, kurator krakowskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Sacrum Profanum".
Audio
  • Krzysztof Pietraszewicz o festiwalu Sacrum Profanum (Poranek Dwójki)
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: Mat. prasowe

Sacrum Profanum 2019.jpg
17 Sacrum Profanum: Sąsiedztwo

Hasłem tegorocznej 17. odsłony festiwalu jest "Sąsiedztwo". Jak wyjaśnił Krzysztof Pietraszewski, koncepcja powstała w odpowiedzi na liczne kryzysy: gospodarcze, polityczne, społeczne, czy kryzys uchodźczy. - Szukaliśmy takiej idei, która mogłaby nas nieco pokrzepić w tych niepokojących czasach pełnych kryzysów. To wszystko nie nastraja pozytywnie, więc chcieliśmy zwrócić uwagę naszych odbiorców i przekierować ją w kierunku jakiejś pozytywnej myśli i czegoś, co może nam w przyszłości pomóc, żeby sobie z tą rzeczywistością radzić. Idea sąsiedztwa wydaje nam się temu dobrze odpowiadać, bo w tym, jak na nią patrzymy, coś dobrego wytwarza się między nami – ludźmi, którzy nie znając się, różniąc się od siebie, żyjąc obok siebie potrafią ze sobą współpracować - mówił gość Dwójki.

17. Festiwal Muzyki Współczesnej chce przybliżyć muzykę państw Europy Wschodniej. Jak zaznaczył kurator wydarzenia, w dalszym ciągu łatwiej nam jest zwrócić się w stronę zachodu, a przecież muzyka państw sąsiadujących z Polską jest równie ciekawa. W tym roku organizatorzy skierowali się ku muzyce litewskiej. Poświęconych jej będzie aż sześć festiwalowych koncertów, podczas których usłyszeć będzie można cenionych litewskich kompozytorów i wykonawców.

Festiwal rozpocznie się 27 września i potrwa aż do 4 października. 

Jakich artystów usłyszymy podczas "Sacrum Profanum"? I jakie jest brzmienie muzyki współczesnej na Litwie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Krzysztof Pietraszewski (kurator Festiwalu Muzyki Współczesnej "Sacrum Profanum")

Data emisji: 24.09.2019

Godzina emisji: 8.30

am/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kultura po upadku "muru lubelskiego"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 10:00
- Zwykły płot budowlany stał w centrum Lublina przez 40 lat! "Teatr w budowie" był spektakularną porażką, który my chcemy przekuć w sukces - mówił Piotr Franaszek, dyrektor ukończonego właśnie Centrum Spotkania Kultur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń