Polskie Radio
Section05
rynek

Czy koronawirus zdławi hossę mieszkaniową? Rynek w niepewności

W najbliższych tygodniach na rynku mieszkaniowym czeka nas wyhamowanie obrotów. W nieco dłuższej perspektywie mniejszy apetyt na ryzyko powinien jednak spowodować, że w mieszkaniówce kapitału nie zabraknie – uważa Bartosz Turek z HRE Investments. Nie brak jednak opinii, że spowolnienie gospodarcze wywołane epidemią znacznie wyhamuje wzrost cen na rynku mieszkaniowym.
Zobacz więcej na temat:  mieszkania Koronawirus w Polsce rynek

Eksperci: polska giełda zamyka rok na poziomie około zera i jest nieprzewidywalna

Na warszawskiej giełdzie nastroje inwestorów są złe. Widzimy bowiem co się dzieje na świecie. Rok 2019 przyniósł wszędzie wzrosty, tylko nie w Polsce. Na Wall Street odnotował wzrosty plus 30 proc., spółki technologiczne plus 50 proc. Nawet na giełdach bałkańskich rynki zyskiwały po 40-50 proc. A w Polsce było około zera – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Przemysław Kwiecień z XTrade Broker.  
Zobacz więcej na temat:  Giełda inwestycje OFE rynek firma Błażej Prośniewski

ANALIZA 30 lat transformacji gospodarczej. Trudny start wolnego rynku w wolnej Polsce

Socjalistyczna gospodarka okresu PRL-u 30 lat temu została zastąpiona przez gospodarkę wolnorynkową, ale próby reform ekonomicznych podejmowano już w połowie lat 80. poprzedniego stulecia. Zasadnicze zmiany wystartowały w latach 1989-1991, kiedy to zmienił się ustrój polityczny Polski i nastał wolnorynkowy kapitalizm.
Zobacz więcej na temat:  rynek reformy POLSKA plan Balcerowicza pieniądze przemiany kapitalizm