Polskie Radio
Section05
rynek

"Główny scenariusz, zakłada, że można uniknąć recesji". Bank UBS o gospodarce światowej

Indeks SP 500 jest na najlepszej drodze do szóstego z rzędu tygodniowego spadku. Od styczniowego szczytu indeks spadł o około 18 proc. Tylko 2 punkty procentowe dzielą go od początku "rynku niedźwiedzia" (okres długiej bessy - red.). Mimo to główny scenariusz zakłada, że można uniknąć recesji - przekazał międzynarodowy bank UBS.
Zobacz więcej na temat:  recesja GOSPODARKA Giełda wojna na Ukrainie inwestycje rynek

Jaki przebieg najczęściej ma w Polsce samochód używany?

Przebieg to jeden z najważniejszych parametrów, które należy sprawdzić przy zakupie samochodu używanego. Kupujący unikają zarówno zbyt wysokiego - z obawy przed kiepskim stanem pojazdu, jak i mocno zaniżonego, który zwiększa prawdopodobieństwo oszustwa. Ile najczęściej na liczniku ma w Polsce samochód używany?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody Polskie Radio Kierowców Polskie Radio społeczeństwo transport Polskie Radio samochód rynek GOSPODARKA bezpieczeństwo POLSKA ŚWIAT

Wojna negatywnie wpływa na rynek wtórny przemysłu motoryzacyjnego

- Wojna wywołana przez Rosję w Ukrainie już negatywnie wpływa na rynek wtórny przemysłu motoryzacyjnego - ocenia Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Wskazuje, że koszty europejskiej, w tym polskiej gospodarki będą wysokie.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody rynek sankcje sankcje Unii Europejskiej sankcje USA wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja Ukraina