Polskie Radio
Section05
rynek

Kongres Nowej Mobilności 2023: innowacje, wyzwania i przyszłość elektromobilności w Polsce

Zakończyła się największa w regionie CEE konferencja branży zrównoważonego transportu – Kongres Nowej Mobilności 2023. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło liderów, praktyków i ekspertów rynku elektromobilności z całej Europy. Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Radia Kierowców. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowców dab+ kierowcy transport patronat drogi elektromobilność rynek samochody

Izera chce dotrzeć do klienta. Jak będzie wyglądała sprzedaż polskiego elektryka?

ElectroMobility Poland, właściciel marki Izera, planuje zbudować nowoczesny, efektywny i "lekki" system dystrybucji oparty na sprzedaży w internecie, a także nowoczesne formy sprzedaży bezpośredniej, takie jak m.in. zlokalizowane w miastach concept stores czy mobilne pop-up stores. Koncepcja sprzedaży, nad którą pracuje EMP, wpisuje się w zmiany, które w ostatnich latach zachodzą na rynku motoryzacyjnym, i ma stanowić atut w podjęciu konkurencji rynkowej przez nową markę z Polski.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online samochody elektryczne samochody sprzedaż handel elektromobilność kierowcy motoryzacja rynek dystrybucja

Sprzedaż mieszkań i popyt na kredyty wystrzeliły. Zobacz najnowszą analizę rynku

W porównaniu do sytuacji z 2022 r. sprzedaż mieszkań w sierpniu br. była prawie trzy razy wyższa, a popyt na kredyty cztery razy wyższy. To efekt niskiej bazy sprzed roku, znacznego ułatwienia dostępu do kredytów oraz rządowego programu mieszkaniowego - wynika z analizy HRE Investment Trust.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkania rynek kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy budownictwo pieniądze

"Ludzie na wsi zaczną się burzyć". Szef parlamentu Słowacji za przedłużeniem embarga na zboże z Ukrainy

Przewodniczący słowackiego parlamentu Boris Kollar zaapelował do rządu kierowanego przez Ludovita Odora o przyłączenie się Słowacji do ewentualnego zamknięcia granic przez Polskę i Węgry przed napływem ukraińskiego zboża po wygaśnięciu we wrześniu unijnego embarga. Podkreślił, że nie chodzi o zatrzymanie tranzytu zboża.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zboże Ukraina rynek wojna na Ukrainie Słowacja

"Mimo braku środków z Komisji Europejskiej, program przyspiesza". Paweł Borys o KPO i budżecie na 2024 rok

Polski Krajowy Plan Odbudowy przyspiesza mimo braku środków z Komisji Europejskiej - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że budżet na 2024 r. został przygotowany w sposób konserwatywny i że realna jest perspektywa, iż deficyt budżetu będzie poniżej 4 proc. PKB.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budżet wzrost gospodarczy pkb inflacja pieniądze recesja rynek POLSKA polityka