Polskie Radio
Section05
rynek

Polska żywność w cenie. Kolejne produkty "made in Poland" trafią na zagraniczne rynki

Choć w dobie pandemii sytuacja dla firm jest bardzo trudna, nasi przedsiębiorcy nie próżnują. Wielu z nich czas zmian w światowej gospodarce wykorzystuje do podboju zagranicznych rynków. Nasza żywność niebawem trafi do Singapuru, a w Grecji do produktów spożywczych takich jak pieczarki, pomidory czy mleko dołączą środki czystości.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT GOSPODARKA rynek żywność przedsiębiorca przedsiębiorstwo

Eksperci: otwarcie granic ożywi naszą turystykę, ale nadal będzie ona potrzebowała wsparcia

Otwarcie granic to ruch długo już wyczekiwany zarówno przez przedsiębiorców, jak i turystów. Jednak czy rzeczywiście ruszymy na zagraniczne wycieczki można mieć wątpliwości biorąc pod uwagę obawy przed epidemią – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 Piotr Soroczyński z Krajowej Izby Gospodarczej. Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha podkreślił że otwarcie granic umożliwi przyjazdy do Polski zagranicznych turystów, którzy wspierają np. nadmorskie obiekty wypoczynkowe i lokalną gastronomię.
Zobacz więcej na temat:  turystyka rynek podróże GOSPODARKA

Żele do dezynfekcji zamiast tradycyjnych kosmetyków. Co trzecia firma z branży zmieniła profil

Firmy kosmetyczne w Polsce błyskawicznie zareagowały na zmianę sytuacji rynkowej - co trzecia zmieniła profil produkcji, wytwarzając głównie żele i płyny antybakteryjne - wynika z badania "Branża kosmetyczna vs. COVID-19". Nie rozwiąże to jednak wszystkich problemów branży - dodano.
Zobacz więcej na temat:  kosmetyki eksport Koronawirus w Polsce rynek handel sprzedaż detaliczna GOSPODARKA