Polskie Radio
Section05
rynek

Będzie lepsza ochrona klientów przed nieuczciwymi praktykami sprzedawców. Rząd przyjął nowe regulacje

Rada Ministrów przyjęła kilka dokumentów. Jeden z nich to projekt ustawy, który przewiduje, że w grupie uczelni zawodowych (publicznych i niepublicznych) pojawi się nowa kategoria – "akademie praktyczne". Przyjęto też projekt ustawy zmieniający ustawę o funduszach inwestycyjnych oraz projekt dotyczący lepszej ochrony klientów przed nieuczciwymi praktykami sprzedawców.
Zobacz więcej na temat:  fundusze inwestycyjne umowa GOSPODARKA rząd pieniądze rynek oszustwo

Rozgrzany rynek nieruchomości. Bańka może pęknąć, sytuacja jak przed kryzysem w 2008 roku

Rynek nieruchomości jest w fazie gwałtownego wzrostu cen. Niski zasób gotowych do sprzedaży nieruchomości i zaległości w budowie nowych domów powodują, że wielu konsumentów zastanawia się, czy wzrastające ceny kiedyś wyhamują lub zaczną spadać. Powyższy opis dotyczy całego świata, ale i na polskim rynku mieszkaniowym dużo się dzieje.
Zobacz więcej na temat:  rynek mieszkania budownictwo kredyt hipoteczny

Czy szara strefa w Polsce w 2020 r. wzrosła? Danych brakuje, ale kryzys zawsze temu sprzyja

"Szara strefa w wyjątkowym, pandemicznym roku 2020 prawdopodobnie uległa powiększeniu. Wyniosła między 18 proc. a 20 proc." - napisano w raporcie "Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce 2020/21", opracowanym przez Global Compact Network Poland. Raport skomentowali szefowie resortu finansów, KAS oraz Totalizatora Sportowego, przedstawiając rozwiązania skutecznie wykorzystane do ograniczania tej części gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rynek szara strefa raport

Do wydobywania kryptowalut trzeba więcej energii niż zużywa Polska. Nowa analiza Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Roczne zapotrzebowanie na energię przy wydobywaniu kryptowalut jest większe niż zużycie energii elektrycznej w Polsce - stwierdza w analizie Polski Instytut Ekonomiczny. Farmy kryptowalut w większości znajdują się w krajach o dużym udziale paliw kopalnych w miksie energetycznym - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  kryptowaluty bitcoin GOSPODARKA pieniądze waluta rezerwowa rynek

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej: doskonale rozumiemy swoje miejsce i zadania jakie mamy wykonać

- Oczywistym jest, że każdy prezes spółki ma oczekiwanie, aby być dostawcą dla najważniejszego klienta. W przypadku PGZ najważniejszym klientem są polskie siły zbrojne. Mamy, poza typowymi zadaniami wynikającymi z np. kodeksu spółek handlowych, obowiązki wynikające z planu mobilizacji gospodarki - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa armia broń rynek POLSKA służby i bezpieczeństwo Polskie Radio 24 wojsko