X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Klauza: to pierwsze nagranie mszy Moniuszki z orkiestrą symfoniczną

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 09:30
- Ojciec opery narodowej, jak określa się Stanisława Moniuszkę, jest również twórcą ogromnej ilości utworów sakralnych, o czym mało kto wie. Dzięki PWM pojawia się coraz więcej materiałów, dlatego udało nam się nagrać płytę z trzema mszami - mówił w Dwójce o premierze najnowszej płyty "Stanisław Moniuszko - Msze" dyrektor artystyczny Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Michał Klauza.
Audio
  • Michał Klauza o nowej płycie "Stanisław Moniuszko - Msze" (Poranek Dwójki)

front Orkiestra Moniuszko Msze 1200.jpg
"Stanisław Moniuszko - Msze". Płyta Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Album "Stanisław Moniuszko - Msze" był długo wyczekiwany przez melomanów. To pierwsze w dziejach fonografii wydanie "Mszy" Moniuszki w jej pełnej wersji, nagrane przez Orkiestrę Polskiego Radia w Warszawie.

Do tej pory znane były nagrania wyłącznie z towarzyszeniem organów. Na płycie zamieszczono trzy Msze Stanisława Moniuszki: Es-dur, Des-dur i d-moll. Są to jedyne msze napisanie przez kompozytora z towarzyszeniem orkiestry. Całość w znakomitych wykonaniach solistów: Ewy Majcherczyk, Elwiry Janasik, Andrzeja Lamperta, Jarosława Bręka oraz Chóru Polskiego Radia i Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod batutą jej szefa – Michała Klauzy.

Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Michał Klauza (dyrektor artystyczny Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie)

Data emisji: 6.12.2019

Godzina emisji: 8.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Klauza: dla nas każdy koncert jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 09:39
Wykonanie opery Szymanowskiego, występ z Yasmin Levy, koncerty dla dzieci czy dla miłośników muzyki filmowej - między innymi o tych wydarzeniach zakończonego sezonu artystycznego 2018/2019 Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie mówił dyrygent Michał Klauza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Pszczółkowska-Pawlik: staram się zmienić spojrzenie na Moniuszkę

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 17:21
- Uważam, że twórczość pieśniarska Moniuszki jest trochę zaniedbana. Mamy dużo do zrobienia. Zostało po nim prawie 300 pieśni, a obracamy się w kręgu około 30 z nich. Na swoich płytach staram się więc nagrywać i pokazywać światu te, które są zapomniane - mówiła w Dwójce Jolanta Pszczółkowska-Pawlik, współautorka albumu z balladami Stanisława Moniuszki.
rozwiń zwiń