X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kuchnia Caroline". Co kryje się pod pozorem idealnego życia

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 11:05
- Torben Betts pisze w tej sztuce o tym, o czym lubi. Mamy tu więc krytyczny punkt widzenia na rzeczywistość, krytyczny stosunek do społeczeństwa - mówił w "Poranku Dwójki" Jarosław Tumidajski, reżyser spektaklu "Kuchnia Caroline" w Teatrze Współczesnym w Warszawie.
Audio
  • Reżyser Jarosław Tumidajski i aktorka Katarzyna Dąbrowska o spektaklu "Kuchnia Caroline" w Teatrze Współczesnym w Warszawie (Poranek Dwójki)

Fotoram.io.jpg
Laureaci Wielkiego Splendora. "Najważniejsze to obudzić głos"

Caroline Mortimer jest gwiazdą telewizyjnego programu kulinarnego. Co tydzień oglądają ją dwa miliony widzów, książki jej autorstwa rozchodzą się w niebotycznych nakładach, jej życie jest idealne – ma kochającego męża, wspaniałego syna, który właśnie ukończył studia z wyróżnieniem, i piękną posiadłość. Jednak w pewien czerwcowy wieczór nad dom i życie Caroline nadciąga burza. Bo gdy gasną światła i kamery przestają nagrywać, pojawia się niewygodna prawda, a perfekcyjne życie okazuje się być tylko pozorem, iluzją.

Główną rolę gra w spektaklu Monika Krzywkowska. Partneruje jej m.in. Katarzyna Dąbrowska. - Wcielam się w postać Sally, która pojawia się nieproszona w kuchni Caroline. Jest niespodziewanym gościem, ale na pewno tej wizyty Caroline nigdy nie zapomni - zdradza aktorka.

Premiera "Kuchni Caroline" w Teatrze Współczesnym 18 stycznia. W audycji Jarosław Tumidajski mówił o tym spektaklu m.in., że to komediodramat, a Katarzyna Dąbrowska - że tekst sztuki Torbena Bettsa jest "bardzo aktorski".

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Tomasz Obertyn

Goście: Jarosław Tumidajski (reżyser) i Katarzyna Dąbrowska (aktorka)

Data emisji: 9.01.2020

Godzina emisji: 8.30 

pg/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Opryński: wracam do Dostojewskiego dla dialogów

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 17:00
- Dziś w przestrzeni publicznej brakuje nam dialogu. Warto sięgać po teksty Dostojewskiego dla kultywowania rozmowy - mówił w Dwójce reżyser, którego adaptację "Biesów" będzie można obejrzeć premierowo 13 grudnia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Serotonina" Michela Houellebecqa na deskach Teatru Studio

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 10:00
Na deskach Teatru Studio trwają próby do spektaklu "Serotonina" na podstawie powieści Michela Houellebecqa. Będzie to pierwsza teatralna adaptacja najgłośniejszej książki roku.
rozwiń zwiń