"Kuchnia Caroline". Co kryje się pod pozorem idealnego życia

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 11:05
- Torben Betts pisze w tej sztuce o tym, o czym lubi. Mamy tu więc krytyczny punkt widzenia na rzeczywistość, krytyczny stosunek do społeczeństwa - mówił w "Poranku Dwójki" Jarosław Tumidajski, reżyser spektaklu "Kuchnia Caroline" w Teatrze Współczesnym w Warszawie.
Audio
  • Reżyser Jarosław Tumidajski i aktorka Katarzyna Dąbrowska o spektaklu "Kuchnia Caroline" w Teatrze Współczesnym w Warszawie (Poranek Dwójki)

Fotoram.io.jpg
Laureaci Wielkiego Splendora. "Najważniejsze to obudzić głos"

Caroline Mortimer jest gwiazdą telewizyjnego programu kulinarnego. Co tydzień oglądają ją dwa miliony widzów, książki jej autorstwa rozchodzą się w niebotycznych nakładach, jej życie jest idealne – ma kochającego męża, wspaniałego syna, który właśnie ukończył studia z wyróżnieniem, i piękną posiadłość. Jednak w pewien czerwcowy wieczór nad dom i życie Caroline nadciąga burza. Bo gdy gasną światła i kamery przestają nagrywać, pojawia się niewygodna prawda, a perfekcyjne życie okazuje się być tylko pozorem, iluzją.

Główną rolę gra w spektaklu Monika Krzywkowska. Partneruje jej m.in. Katarzyna Dąbrowska. - Wcielam się w postać Sally, która pojawia się nieproszona w kuchni Caroline. Jest niespodziewanym gościem, ale na pewno tej wizyty Caroline nigdy nie zapomni - zdradza aktorka.

Premiera "Kuchni Caroline" w Teatrze Współczesnym 18 stycznia. W audycji Jarosław Tumidajski mówił o tym spektaklu m.in., że to komediodramat, a Katarzyna Dąbrowska - że tekst sztuki Torbena Bettsa jest "bardzo aktorski".

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Tomasz Obertyn

Goście: Jarosław Tumidajski (reżyser) i Katarzyna Dąbrowska (aktorka)

Data emisji: 9.01.2020

Godzina emisji: 8.30 

pg/am

Czytaj także

Janusz Opryński: wracam do Dostojewskiego dla dialogów

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 17:00
- Dziś w przestrzeni publicznej brakuje nam dialogu. Warto sięgać po teksty Dostojewskiego dla kultywowania rozmowy - mówił w Dwójce reżyser, którego adaptację "Biesów" będzie można obejrzeć premierowo 13 grudnia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Serotonina" Michela Houellebecqa na deskach Teatru Studio

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 10:00
Na deskach Teatru Studio trwają próby do spektaklu "Serotonina" na podstawie powieści Michela Houellebecqa. Będzie to pierwsza teatralna adaptacja najgłośniejszej książki roku.
rozwiń zwiń