X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie: mamy swój tercet egzotyczny, którym wabimy widzów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 14:33
- W 2019 roku przekroczyliśmy milion odwiedzających. Jest to dla nas powód do ogromnej satysfakcji, bo zamek jest dla ludzi, dla osób zainteresowanych ogrodami, wnętrzem historycznym i wystawami stałymi. To jest ten tercet egzotyczny, ale jak najbardziej warszawski, którym chcemy wabić widzów - mówił w Dwójce prof. Wojciech Fałkowski.
Audio
  • Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie prof. Wojciech Fałkowski podsumowuje rok 2019 i mówi o najważniejszych planach na ten rok (Poranek Dwójki)

Rok 2019 upłynął na Zamku Królewskim w Warszawie pod znakiem Roku Wazowskiego. - Możemy być nie tylko zadowoleni, ale również dumni z ubiegłego roku. W każdym parametrze oceny, opisu Roku Wazowskiego mamy czym się chwalić. Wspominamy go bardzo dobrze - podkreślał szef instytucji.

Bardzo interesująco zapowiada się również bieżący rok. Wiosną zamkowe sale zostaną wzbogacone o skarby… Watykanu. Zamek Królewski przygotowuje wystawę z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Miesiąc wcześniej do Warszawy zostaną przywiezione dzieła malarza polskich elit epoki baroku - Włocha Tomasza Dolabelli (będzie to pierwsza wystawa tego artysty w Polsce). Jesienią zobaczymy natomiast bibliotekę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Prof. Wojciech Fałkowski zwracał także uwagę na bliską współpracę między obiema byłymi rezydencjami królewskimi: Zamkiem w Warszawie i Zamkiem na Wawelu. - To bardzo dobra tradycja. Wawel to symbol Polski, miejsce historyczne od czasów jeszcze sprzed Mieszka I. To miejsce, którego nie da się zastąpić. To nie tylko miejsce ważne w skali całej Polski, ale również jedno z najważniejszych, najbardziej symbolicznych miejsc w skali Europy. Z kolei Zamek Królewski w Warszawie to symbol Polski wielkiej, suwerennej i trwałej. Takiej, który mimo zaborów, klęsk i zniszczeń przetrwała - tłumaczył gość "Poranka Dwójki".

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: prof. dr hab. Wojciech Fałkowski (dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie)

Data emisji: 28.01.2020

Godzina emisji: 8.30

pg/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skarby dawnej Polski, czyli olśniewająca wystawa

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 12:58
W audycji wybraliśmy się na wystawę "Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w Polsce w XVI i XVII wieku", którą można oglądać na Zamku Królewskim w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka z czasów Wazów na Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 14:51
W audycji "Poranek Dwójki" zaprosiliśmy Państwa na wyjątkową wystawę na Zamku Królewskim w Warszawie: "Świat polskich Wazów. Przestrzeń - ludzie - sztuka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co wiemy o świecie Wazów?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 15:52
W "Kwadransie bez muzyki" podsumowaliśmy Rok Wazowski 2019.
rozwiń zwiń