X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eugeniusz Korin: sztuka, jeśli nie jest potrzebna, przestaje być sztuką

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 12:04
- Teatr prywatny to całkowite wzięcie odpowiedzialności na swoje barki. Z moim partnerem Michałem Żebrowskim odpowiadamy za wszystko: repertuar, dobór współpracowników i środki finansowe. To duża odpowiedzialność, ale też duża satysfakcja i świadomość, że po 10 latach ciągle jesteśmy potrzebni - mówił w "Poranku Dwójki" dyrektor artystyczny Teatru 6. Piętro.
Audio
  • Eugeniusz Korin o jubileuszu 10-lecia Teatru 6. Piętro, przedstawieniu "Art" i swoim debiucie literackim (Poranek Dwójki)

Przez dekadę działalności ta prywatna scena zdążyła wypracować sobie silną pozycję na teatralnej mapie Warszawy. - Naszym podstawowym założeniem jest, żeby niczego nie udawać. Teatr jest od tego, żeby nawiązywać z widzem dialog, który wzrusza bądź bawi, zostawia na dłużej jakiś mentalny ślad. Czyli jesteśmy od grania, od zabawy. Mówimy do widzów: nie jesteśmy od was mądrzejsi czy lepsi, jesteśmy takimi samymi widzami, to samo nas bawi i wzrusza, zastanawia i fascynuje. I widz chyba tę uczciwość w nas jako twórcach czuje, dlatego że te 10 lat naszego teatru to ponad milion widzów. Praktycznie zawsze mamy komplet na widowni - podkreślał Eugeniusz Korin.

W związku z jubileuszem Teatru 6. Piętro szykowana jest premiera. To spektakl "Art" z Januszem Chabiorem, Borysem Szycem i Michałem Żebrowskim w głównych rolach. - To opowieść o tym, czym dla nas jest sztuka. Czy ona w ogóle jest potrzebna? Dlaczego jeden słucha Wariacji Goldbergowskich i płacze, a drugi mówi: ale nuda? A przede wszystkim jest to sztuka o tym, że człowiek potrzebuje czegoś więcej niż chleb, masło, samochód i mieszkanie. Poza tym w tym wybitnym tekście Yasminy Rezy jest bardzo dużo o wieku średnim, o mężczyznach, którzy poszukują sensu życia, no i o tym, czy tak naprawdę można wycenić to, co jest dziełem sztuki - tłumaczył gość Dwójki.

Rozmowa była także okazją, by przybliżyć słuchaczom literacki debiut Eugeniusza Korina - kryminał "Polowanie z sępem" ("Wiele osób namawiało mnie, żebym pisał").

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Eugeniusz Korin (dyrektor artystyczny Teatru 6. Piętro, reżyser, autor książki "Polowanie z sępem")

Data emisji: 13.02.2020

Godzina emisji: 9.30

pg/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Opryński: wracam do Dostojewskiego dla dialogów

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 17:00
- Dziś w przestrzeni publicznej brakuje nam dialogu. Warto sięgać po teksty Dostojewskiego dla kultywowania rozmowy - mówił w Dwójce reżyser, którego adaptację "Biesów" będzie można obejrzeć premierowo 13 grudnia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieustraszony Don Kichot na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 12:00
Gościem "Poranka Dwójki" był aktor Modest Ruciński, odtwórca tytułowej ról w inscenizacji powieści Miguela de Cervantesa w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
rozwiń zwiń