"Kierunek: Noc". Serial o końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 11:28
- Nasz serial opowiada o tym, co jest w trakcie apokalipsy, czyli o pierwszych chwilach, kiedy już wiemy, że jest jakieś wydarzenie, ale nie wiadomo, na czym polega. Jedynie, że to zabija i musimy uciekać. Pytanie, czy uciekając, uda nam się zrozumieć, co się dzieje - opowiadał Ksawery Szlenkier o serialu "Kierunek: Noc", który można oglądać w internecie od 1 maja.
Audio
  • Ksawery Szlenkier o serialu "Kierunek: Noc" (Poranek Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/sdecoret

Serial "Kierunek: Noc" to belgijska produkcja, stworzona na podstawie powieści Jacka Dukaja "Starość Aksolotla". Akcja serialu dzieje się na pokładzie samolotu, którego pasażerowie muszą zjednoczyć się w celu przetrwania końca świata. Jak zdradził aktor, pokład samolotu jest przestrzenią trudną do rozegrania.

- Ta przestrzeń zmuszała do wielkiej koncentracji i uważności na drugiego człowieka. Samolot to taka metalowa parówka, więc zawsze byliśmy gdzieś w tle i nawet jeżeli koleżanka z kolegą mają akurat scenę i mówiąc coś do siebie, to ja jestem w kontrplanie. Nie mogliśmy powiedzieć "dobra, teraz mam przerwę, bo nie gram", tylko musieliśmy dawać sobie intensywną obecność i uwagę, reaktywność na to, co się dzieje. To budowało pewną wspólną energię, ale myślę, że na korzyść serialu - opowiadał Ksawery Szklenkier.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Ksawery Szlenkier (polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny)

Data emisji: 30.04.2020

Godzina emisji: 8.30

Czytaj także

Mateusz Pacewicz: "Sala samobójców. Hejter" to film o manipulacji

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 13:00
- Ten film pokazuje kogoś, kto z ogromną łatwością może nami wszystkimi manipulować. Tym samym "Hejter" każe się zastanowić, dlaczego tak łatwo jest zarządzać naszymi emocjami - mówił w Dwójce scenarzysta Mateusz Pacewicz o nowym filmie Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z kinami studyjnymi? "O powrót widowni nie musimy się martwić"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 11:14
- Magia kin studyjnych jest duża, bo jesteśmy nie tylko miejscem, w którym można zobaczyć filmy, ale też miejscem dyskusji o tematach społecznych. Naszą rolą jest upowszechnianie kultury i mamy wierną widownię, która wróci do naszych kin - mówiła w "Poranku Dwójki" Marlena Gabryszewska, prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych.
rozwiń zwiń