Agnieszka Budzińska-Bennett zaprasza na "Domówkę z Dwójką"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 13:08
Gościem "Poranka Dwójki" będzie wybitna artystka, którą w najbliższą sobotę (6.06) usłyszymy na antenie Dwójki w słynnym już cyklu kameralnych koncertów online.
Agnieszka Budzińska-Bennett
Agnieszka Budzińska-BennettFoto: Grzegorz Śledź/PR2

shutterstock_1130777024.jpg
"Domówka z Dwójką" - kameralne koncert online

Agnieszka Budzińska-Bennett to wokalistka, harfistka (gra na harfie średniowiecznej), muzykolog, osoba odkrywająca na wielu płaszczyznach piękno muzyki dawnej, założycielka i kierowniczka rezydującego w Bazylei zespołu specjalizującego się w wykonawstwie muzyki średniowiecza - Ensemble Peregrina.  Przygotowanie przez nią każdego utworu poprzedzone jest długą i wnikliwą pracą analityczną opartą m.in. na archiwach.

Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Budzińską-Bennett. W najbliższą sobotę artystkę zobaczymy i usłyszymy w słynnym już cyklu kameralnych spotkań "Domówka z Dwójką". O wybranym repertuarze, pracy nad nim, scenerii spotkania, a także o planach na najbliższe miesiące porozmawiamy o godz. 9.30.


Godzinę wcześniej połączymy się z Maciejem Ślesickim - reżyserem, scenarzystą, współzałożycielem (wraz z Bogusławem Lindą) Warszawskiej Szkoły Filmowej. Porozmawiamy o wyzwaniach związanych z powolnym odżywaniem rynku filmowego, a także o zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych specjalistów, bez których nie powstałaby żadna profesjonalna produkcja filmowa. Jaka jest przyszłość niedocenianych zawodów, takich jak oświetlacz, szwenkier czy gafer? Spotkanie z Maciejem Ślesickim o godz. 8.30.

Nie zabraknie Płyty tygodnia - do zdobycia najnowszy album Piotra Beczały Vincerò! . Zapraszamy również do udziału w konkursie "Do 3 razy sztuka", w którym można wygrać atrakcyjne nagrody.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (2.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

Zobacz więcej na temat: Domówka w Dwójce

reklama

Czytaj także

Marcin Zdunik o Domówce z Dwójką: "Obrazy z kwarantanny" na wiolonczelę solo

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 22:00
- Coś bardzo ciekawego dzieje się na świecie i historia pokazała, że tego typu trudne momenty w dziejach świata zawsze działają stymulująco na środowisko artystyczne. To jest jedno z moich świateł nadziei. Świat kultury przeżyje renesans - mówił o czasie kwarantanny Marcin Zdunik, gospodarz kolejnej Domówki z Dwójką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:00
16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł "Looking Walking Being", a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan była bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń