REKLAMA

"Desire". Nowy album Aleksandry Kurzak

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:36
Gościem "Poranka Dwójki" będzie polska sopranistka, która święci triumfy na największych scenach operowych świata. Artystka opowie o wyjątkowym wydawnictwie, czyli swojej pierwszej solowej płycie zarejestrowanej dla Sony Classical. 
Okładka płyty Desire
Okładka płyty "Desire"Foto: Mat. promocyjne

W tym tygodniu "Płytą Tygodnia" w Poranku Dwójki" będzie właśnie "Desire" - najnowszy album Aleksandry Kurzak. Znalazły się na nim arie m.in. z oper Verdiego, Dworzaka, Moniuszki, Pucciniego czy Czajkowskiego. Sopranistce towarzyszy Morphing Chamber Orchestra, a dyryguje Frédéric Chaslin. O tym wyjątkowym wydawnictwie artystka opowie tuż po godz. 8.00.

W audycji nie zabraknie też muzyki wielkiego polskiego pianisty, kompozytora, któremu muzyka ocaliła życie. 6 lipca mija 20 lat od śmierci Władysława Szpilmana. Rocznica ta będzie okazją do przypomnienia sylwetki artysty i jego niezwykłego życia. Sięgniemy do archiwalnych wypowiedzi Władysława Szpilmana oraz do utworów w jego wykonaniu.

Po godz. 9.30 połączymy się z Mariko Bobrik - reżyserką filmu "Smak Pho". Jest to ciepła opowieść o relacjach między ojcem i córką oraz wyzwaniach, jakie dla przywiązanych do swojej tradycji i kultury Wietnamczyków wiążą się z życiem w Polsce. Mariko poprzez obiektyw kamery wprowadza widza w życie społeczności wietnamskiej w Warszawie, pokazując jej tęsknoty, ale i determinację w dążeniu do celu.

Nie zabraknie również konkursu "Pocztówka z wakacji".

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (6.07) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

Zobacz więcej na temat: Aleksandra Kurzak
Czytaj także

Aleksandra Kurzak: mama jest moją nauczycielką, zawdzięczam jej mój warsztat techniczny

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 15:50
Światowej sławy sopranistka Aleksandra Kurzak opowiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia m.in. o początkach swojej kariery, wybieranym przez nią repertuarze oraz nowym albumie "Desire: A Selection Of Opera Arias For Soprano". Premiera płyty odbyła się 29 maja 2020 roku. 
rozwiń zwiń