"Synthol". Piotr Trojan: kulturystyka ma w sobie dużo komedii

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 11:14
- Specyficzny jest tam sposób mówienia. Cała ta kultura pozowania, która wywodzi się z baletu, to też jest niesamowite - mówił w Programie 2 Polskiego Radia aktor Piotr Trojan, który kończy właśnie prace nad swoim reżyserskim debiutem - filmem "Synthol", do którego napisał też scenariusz.
Piotr Trojan
Piotr TrojanFoto: Rafał Guz/PAP

Posłuchaj
17:13 Poranek Dwójki 1.02.2021 trojan.mp3 Piotr Trojan o filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" i swoim reżyserskim debiucie (Poranek Dwójki)

 

Bartosz Bielenia w "Prime Time"
Polski "Prime Time" na festiwalu Sundance

Piotr Trojan w teatrze debiutował w dramacie Michała Walczaka pt. "Piaskownica". Grywał na deskach wielu polskich scen - m.in. Teatru im. Jaracza, Teatru Nowego czy TR Warszawa. Wielki rozgłos i nagrody przyniosła mu główna rola w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reżyserii Jana Holoubka.

- Zawsze wiedziałem, że jestem dobrym aktorem, a problem wynikał u mnie z tego, że mało kto dawał mi taką szansę. Kiedy Janek pozwolił mi z sobą współpracować, całe moje życie skupiło się wokół pracy nad filmem. Zrezygnowałem z teatru, z seriali, a także z przyjaciół i – po części – z rodziny. Chciałem Jankowi jak najwięcej zaproponować, bardzo mu ufałem i wydaje mi się, że Janek też mi ufał - tłumaczył gość "Poranka Dwójki".

Czytaj także:

W marcu br. premierę ma mieć reżyserski debiut Piotra Trojana - film "Synthol". To historia trzydziestotrzyletniego Eryka prowadzącego wideoblog ze swoich przygotowań do startu w debiutach kulturystycznych (w tej roli Piotr Trojan). Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka, z którą Eryk jest niezwykle silnie związany. Kiedy bohater poznaje dziewczynę, jego wirtualny świat zderza się z rzeczywistością.

- Jest to czarna komedia. Kiedy usiadłem do scenariusza, zacząłem searchować w internecie, jak wyglądają takie relacje. O dziwo, znalazłem mnóstwo wideoblogów kulturystów, gdzie wielki, umięśniony 20-letni facet stoi przed mamą, która maluje go bronzerem, goli, pomaga mu. Cały czas widzi w nim małego chłopca, który chce być nagle wielkim facetem - opowiadał filmowiec.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Piotr Trojan (aktor, reżyser i scenarzysta)

Data emisji: 1.02.2021

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Jan Holoubek: to historia warta każdych pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 09:00
- Gdyby chcieć opowiedzieć tę historię ze wszystkimi szczegółami, nie starczyłoby jednego filmu fabularnego. Ładunek zła, który się wytworzył tamtej nocy, kiedy dokonano morderstwa w Miłoszycach, jest porażający - mówił o powstającym właśnie filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" reżyser Jan Holoubek.
rozwiń zwiń