REKLAMA

Martyna Pastuszka: repertuar barokowy jest nam niezwykle przyjazny

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:30
- Zapraszamy na Domówkę z Dwójką do naszego domu w Chudowie. Zagramy m.in. kompozycje Henry'ego Purcella, Michela Corrette'a i Alexandra de Villeneuve'a - mówiła w Dwójce Martyna Pastuszka.
Martyna Pastuszka
Martyna PastuszkaFoto: Magdalena Halas

Posłuchaj
13:58 Dwójka 2021_04_15 Poranek Dwójki.mp3 Martyna i Adam Pastuszkowie o Domówce z Dwójką (Poranek Dwójki)

Gośćmi audycji byli Martyna i Adam Pastuszkowie - gospodarze najbliższej Domówki z Dwójką. W sobotę duet skrzypków zaprezentuje repertuar barokowy, muzykę angielską, francuską i włoską. 

- Do naszego domu, na nagranie dla słuchaczy radiowej Dwójki, zaprosiliśmy wyjątkowych gości, więc najbliższa audycja upłynie nie tylko pod znakiem skrzypiec, ale większej liczby instrumentów – powiedzieli Dwójce Martyna i Adam Pastuszkowie. 


1200x660_Martyna-Pastuszka--Adam-Pastuszka_1.jpg
Martyna i Adam Pastuszkowie: skrzypcowo, barokowo

- Oprócz duetu na dwoje skrzypiec, usłyszymy także klawesyn (Annę Firlus) i skrzypce (Marzena Biwo). Gramy razem w Orkiestrze Historycznej - mówiła Martyna Pastuszka. 


Zapraszamy do posłuchania naszego nowego nagrania- Duetu/Suity/Konwersacji Alexandre de Villeneuve. Martyna i Adam🙂

Opublikowany przez Martynę Pastuszką Środa, 14 kwietnia 2021

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Domówka z Dwójką" >>>

Adam Pastuszka podkreślił, że w obecnych czasach dzięki postępowi digitalizacji dużo łatwiej jest szukać nowych utworów i pomysłów, ponieważ wiele z nich znajduje się w wirtualnych bibliotekach. - Jest to duże ułatwienie i fantastyczna możliwość - mówił.

{oh!} Orkiestra Historyczna w czasie pandemii

Martyna Pastuszka jest dyrektor artystyczną i spiritus movens {oh!} Orkiestry Historycznej. - Dla nas był to rok w połowie bezczynny, a potem nadrobiliśmy to intensywnie. Od lipca koncertujemy. Teraz czekamy, aż lockdown zostanie zdjęty i wtedy ruszymy dalej - mówiła skrzypaczka.

Artystka zaznaczyła, że wiele samodyscypliny kosztuje to, żeby nie być złym na sytuację pandemiczną i koncentrować się na tym, co dobre i na planach koncertowych. - Ten rok wymagał ogromnej dyscypliny emocjonalnej. Mieliśmy wiele planów. Liczymy na to, że dalej wszystko się odbędzie - mówiła Martyna Pastuszka.

Czytaj także:

Gospodarze Domówki z Dwójką mówili także, że powinniśmy być wdzięczni wszystkim tym, którzy w tym trudnym czasie starają się mimo wszystko organizować koncerty i biorą na siebie ogromną odpowiedzialność. 

Zobacz zapowiedź:

Na transmisję "Domówki z Dwójką" zapraszamy w sobotę, 17 kwietnia, o godz. 19.00 na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

***

Tytuł audycjiPoranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Martyna i Adam Pastuszkowie (muzycy)

Data emisji: 15.04.2021

Godzina emisji: 9.30

nk

Czytaj także

Błoto. Brudna muzyka naszych czasów [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 19:30
- Nagraliśmy płytę, a w zasadzie szumiącą kasetę "Kwasy i zasady". Materiał, który Państwo zobaczą, to dokument pokazujący proces powstawania tego albumu - mówili członkowie grupy Błoto, która wystąpiła na "Domówce z Dwójką" w sobotę 20 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Wesołowski w repertuarze filmowo-domówkowym [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 19:00
- Wykonamy dla Państwa utwory, które napisałem na potrzeby różnych filmów, ale w wersji bardzo kameralnej, "domówkowej" - zapraszał kompozytor i skrzypek Stefan Wesołowski, który podczas "Domówki z Dwójką" (10.04) wystąpił wraz z harfistką Anną Pašić i klarnecistą Oliwierem Andruszczenko.
rozwiń zwiń