Leszek Możdżer o Enter Enea Festival: czeka nas wirtuozowskie granie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 10:52
- Na Enter Enea Festival będzie dużo różnych muzycznych smaków, kolorów i atmosfera wokół Jeziora Strzeszyńskiego - potęga natury i pokój płynący z drzew, śpiew ptaków, to wszystko, co nam daje siłę. Natura i kultura nie są w konflikcie - mówił o zbliżającym się festiwalu (13-15 sierpnia) jego dyrektor artystyczny Leszek Możdżer.
Leszek Możdżer
Leszek MożdżerFoto: Jacek Konecki/PR

Na scenie nie zabraknie takich zespołów jak Marcin Pater Trio, Kapela ze Wsi Warszawa czy Andrei Kondakov Trio, a także samego Leszka Możdżera. - Udało nam się ściągnąć artystów z całego świata - zaznaczył gość Dwójki. - Pomimo obostrzeń program będziemy mieli międzynarodowy.


Posłuchaj
12:39 Poranek Dwójki 6 sierpień 2021 09_30_04.mp3 Leszek Możdżer zaprasza na Enter Enea Festival (Poranek Dwójki)

 


Leszek Możdżer Mariusz Owczarek 1200.jpg
Leszek Możdżer o Enter Enea Festival: to niepowtarzalny jazz

Mariusz Patyra / Mikhail Radunski / Kirył Keduk wystąpią w piątkowy (13.08) wieczór nad Jeziorem Strzeszyńskim. - To będzie koncert bogaty w klasyczne utwory - zapowiadał dyrektor festiwalu. - Wirtuozowskie granie na wysokim poziomie. Wydaje mi się, że muzyka klasyczna jest pewnego rodzaju destylatem piękna, w którym można dostrzec to, co w naszej kulturze najważniejsze.

Wśród wykonawców pojawi się m.in. Michał Urbaniak z projektem UrbSymphony, który jest kwintesencją myśli jazzmana: "Bóg stworzył muzykę, a ludzie podzielili ją na kategorie". Słychać w nim elementy wielu gatunków muzyki: jazzu, folku i hip hopu. 


enter enea festival 1200x660.png
11. Enter Enea Festival

- Są to partytury napisane ręką Marcina Pospieszalskiego, który będzie grał na basie, Frank Parker na bębnach, i będzie jeszcze wielu innych gości - opowiadał Leszek Możdżer. - Michał Urbaniak jest w świetnej formie i cały czas gra pierwsze skrzypce w polskim jazzie - dodał.

W letniej odsłonie 11. Enter Enea Festival usłyszymy dziewięć koncertów muzyków z całego świata. Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia, w wyjątkowej scenerii Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu.

Patronem festiwalu jest Program 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Leszek Możdżer (kompozytor i dyrektor artystyczny Enter Enea Festival)

Data emisji: 6.08.2021

Godzina emisji: 9.30

uk

Czytaj także

Chopin na jazzowo – koncert Leszka Możdżera. Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 19:00
Leszek Możdżer zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 1994 roku jako interpretator muzyki Fryderyka Chopina albumem "Chopin – impresje". Rok później zaprezentował swoje wersje utworów wybitnego kompozytora na naszej antenie w ramach cyklu "Chopin w Trójce". Koncert przypomnieliśmy w Święto Niepodległości 2020 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Leszek Możdżer o Enter Enea Festival: to niepowtarzalny jazz

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 19:25
- W jazzie tak jak w życiu, trzeba cały czas improwizować. To jest przewaga muzyki jazzowej nad każdą inną – do końca nie wiadomo, co się wydarzy - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu Enter Enea, którego pierwsza odsłona trwa w Poznaniu.
rozwiń zwiń