Festiwal "Muzyka Świata" - od klasyki do free jazzu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 11:45
Emir Kusturica z zespołem The No Smoking Orchestra, MILO Ensemble feat. Dave Douglas, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Huun-Huur-Tu - okazją do spotkania z artystami z tak odległych od siebie miejsc globu będzie festiwal Muzyka Świata - Warszawa 2021. Celem wydarzenia jest pokazanie muzycznej różnorodności kulturowej – od tradycyjnej, poprzez klasyczną, do elementów muzyki popularnej i free jazzu.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: Mat. prasowe

To projekt stworzony z pasji i miłości do muzyki przez dyrektora artystycznego festiwalu Milo Kurtisa. Łączy on w sobie elementy festiwalu muzycznego i edukacji kulturalnej.

"Od lat 60. różnorodność kultur, przenikanie, wpływy, bogactwo brzmień to niezmiennie pole moich obserwacji i niewyczerpane źródło inspiracji. I właśnie ten festiwal jest spełnieniem mojej idei udostępniania, możliwości uczestniczenia i doświadczania energii zawartej w muzyce różnych narodów" - mówi Milo Kurtis, z którym spotkamy się o godz. 9.30.

Patronem medialnym wydarzenia jest Program 2 Polskiego Radia.

Ponadto w audycji:

  • wystawa w TWON - "Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków",
  • "Beksiński. Wizje życia i śmierci" autorstwa Doroty Szomko-Osękowskiej,
  • projekt "Przeszłość przyszłości - remont i wyposażenie Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie".

Nie zabraknie również konkursu "Pocztówka z wakacji" oraz Płyty Tygodnia.

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (22.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

Zobacz więcej na temat: muzyka współczesna

Czytaj także

Maciej Sikała: płyta "The Sheep Is Found" należy do miłych rozczarowań

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 13:28
- Czasem przez czystą ciekawość słucham, jak grałem tych dwadzieścia parę lat temu. Miewam o jakichś nagraniach mniemanie niewygórowane, a po latach okazuje się, że one są całkiem okej. Do płyty "The Sheep Is Found" długo nie podchodziłem, bo nie byłem zadowolony z brzmienia i własnego grania. Ale posłuchałem sobie tych nagrań i myślę, że to było fajne granie - mówił w Dwójce Maciej Sikała, który w piątek (17.09) wystąpi ze swoim trio w Dwójkowym cyklu Jazz.PL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święty Graal japońskiego jazzu oraz elektroniczno-filmowe pożegnanie lata

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 07:00
Na zakończenie lata z J-jazzem sięgnęliśmy po jedno z najważniejszych nagrań legendarnego muzyka Isao Suzukiego – płytę "Blow Up" z 1973 roku. W drugiej części audycji zabrzmiały nowości ze świata muzyki eksperymentalnej, elektronicznej i filmowej.
rozwiń zwiń