Nieprzeciętni 2022. Hanna Dołęgowska: bycie nieprzeciętnym nie jest proste

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 10:48
- W tych trudnych czasach, poszukiwanie ludzi, którzy mają dobrą energię i są nadzieją, jest szczególnie ważne - mówiła w Dwójce Hanna Dołęgowska, dyrektor i redaktor naczelna Czwórki, która organizuje plebiscyt Nieprzeciętni.
Statuetka plebiscytu Nieprzeciętni
Statuetka plebiscytu NieprzeciętniFoto: Bartosz Bajerski/PR

Nieprzeciętni poszukiwani

Nieprzeciętni to plebiscyt znany słuchaczom Polskiego Radia - od kilku lat organizowany jest przez radiową Czwórkę, która szuka ludzi niezwykłych, z nietuzinkowymi zainteresowaniami, a także nowatorskimi pomysłami. Akcja adresowana jest do tych, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy.

To mogą być młodzi poeci, społecznicy - w różnych miejscach spotykam takich młodych ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas, by pomagać innym. Ale są też młodzi naukowcy, ludzie z dużych miast i małych miasteczek - zaznaczyła Hanna Dołęgowska. - Wierzę, że macie wśród swoich przyjaciół, znajomych, rodziny takich nieprzeciętnie zaangażowanych - dodała.

Zgłoszenie do plebiscytu

Jak zapewnia dyrektor i redaktor naczelna Czwórki, droga zgłoszenia jest bardzo prosta: wystarczy wejść na stronę radiowej Czwórki, gdzie w zakładce "Nieprzeciętni" można znaleźć formularz zgłoszeniowy. - Można też wysłać maila na adres nieprzeciętni@polskieradio.pl. Możemy zgłaszać nie tylko znajomych, ale również siebie. Cieszy mnie, że Polacy już nie wstydzą się zgłaszać siebie, aby pokazać sztukę i środowisko, w którym działają. Nie ma w tym nic złego, jeśli działają ponadprzeciętnie - wyjaśniła Hanna Dołęgowska.

Wśród Nieprzeciętnych z poprzednich lat znalazły się osoby działające bardzo aktywnie w społeczeństwie, ale również posiadające niezwykłe pasje, m.in. Julia Kaffka, która kilka lat temu założyła grupę "Young heroes", działającą na rzecz innych, Anna Dragan-Babraj, niosąca pomoc międzysąsiedzką jeszcze przed pandemią, czy Radosław Rademenez Blonkowski - muzyk i rekordzista Polski w najdłuższym freestyle'u bez przerwy. - Jest to też człowiek, który działa na rzecz dzieciaków w domach kultury w Zielonej Górze - podkreśliła rozmówczyni Pawła Siwka.

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

Jak zdradziła Hanna Dołęgowska, w tym roku jest również wiele zgłoszeń dotyczących działalności związanych z pomocą Ukrainie. - Dobrze, że takie zgłoszenia też są. Jestem ciekawa rezultatu tegorocznego plebiscytu - podkreśliła. - Liczę na to, że w tym roku znajdziemy niezwykle ciekawych ludzi, wybierzemy tę dziesiątkę finalistów, a słuchacze zdecydują, czy nieprzeciętnością jest jakieś wyjątkowe oddanie pomaganiu, czy może coś zupełnie innego, co natchnie nas pozytywną energią i będzie światłem, którego nam ciągle brakuje.

Na zgłoszenia do plebiscytu Nieprzeciętni 2022 czekamy do 17 kwietnia.


Posłuchaj
10:28 Poranek Dwójki 13.04.2022 Nieprzeciętni.mp3 Hanna Dołęgowska o kolejnej odsłonie plebiscytu "Nieprzeciętni" (Poranek Dwójki)

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor i redaktor naczelna Czwórki)

Data emisji: 13.04.2022

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. "Szukamy ludzi po prostu wyjątkowych"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 11:13
- Poszukujemy osób jeszcze bardziej wyjątkowych spośród tych wyjątkowych. Takich, którzy zajmują się czymś nietuzinkowym, mają pasje i chcą je rozwijać - mówiła dyrektor-redaktor naczelna Czwórki Hanna Dołęgowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konrad Dąbrowski: w Nieprzeciętnych liczył się dla mnie czas i zaangażowanie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2022 15:00
Konrad Dąbrowski od lat trzyma się swojej nieprzeciętnej pasji i zawodu. Startuje w największych turniejach motocyklowych świata. W Czwórce opowiada o ostatnich wygranych zawodach i wspomnieniach z zeszłorocznego plebiscytu Nieprzeciętni, kiedy zasiadał w jego kapitule.
rozwiń zwiń