Tymon Tymański: Miłość nie rdzewieje

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2022 12:00
- Będzie mnóstwo muzyków i osób zaprzyjaźnionych z Miłością, więc myślę, że będzie przednio i szampańsko - zapewniał Tymon Tymański, zapraszając na antenie Dwójki na koncert zespołu Miłość. 
Tymon Tymański podczas koncertu Spragnieni lata
Tymon Tymański podczas koncertu Spragnieni lataFoto: Wojciech Kusiński/PR

Osobowość, charyzma, pęd do działania, pracowitość – to dla muzyka cechy obowiązkowe. Ci, którzy posiadają ich ponad przeciętną ilość, zdobywają muzyczne szczyty. Najczęściej jako soliści. Był jednak w Polsce w latach 90. i na początku lat dwutysięcznych zespół, który zrzeszał pięciu artystów obdarzonych wręcz wybuchową dawką wspomnianych cech. W tym roku minęło 30 lat od wydania przez nich pierwszej płyty i 20 lat od zakończenia działalności. Po rozpadzie każdy z tych artystów, osobno, zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej muzyki. Od dwóch dekad jednak wśród fanów tli się nadzieja na powrót kultowego zespołu.

Koncert w klubie Ucho

W niedzielę, 18 grudnia, to marzenie się ziści - zagrają raz jeszcze. Grupa reaktywuje się, by wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie córki Macieja Sikały. - Wybraliśmy klub Ucho w Gdyni, gdyż byliśmy z nią związani bardziej niż z Gdańskiem (...). Zaprosiliśmy dużo znajomych. Jest to koncert dla VIP-ów i dla ludzi, którzy są fanami od wielu lat - mówił Tymon Tymański

"Miłość to nie jest zwykły zespół"

Jak poinformował artysta, Miłość zagra koncert akustyczny. - Miłość wywołuje zawsze u mnie rodzaj dreszczu, zawsze czułem, że mamy tę chemię (...) Zawsze miałem poczucie, że Miłość nie rdzewieje (…). Wiem, że to brzmi może "swędząco", że banda starych dziadów się kocha, ale to jest takie uczucie. Myśmy wzrastali ze sobą. Niektórzy mieli inne doświadczenia, grali w kapelach Ira czy Big Cyc, i chwała im za to, natomiast Miłość to nie jest zwykły zespół, to zespół, który miał duże marzenia, duże idee nam przyświecały - mówił gość radiowej Dwójki.

Czytaj także: 

Posłuchaj
13:27 PR2 2022_12_16-08-35-08-tymanski.mp3 Tymon Tymański zaprasza na koncert zespołu Miłość w gdyńskim klubie Ucho (Poranek Dwójki)

***

Rozmawiał: Andrzej Zieliński

Gość: Tymon Tymański (wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta i prozaik)

Data emisji: 16.12.2022

Godzina emisji: 8.35

Materiały wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki"

djr/kor

Czytaj także

Dorota i Henryk Miśkiewiczowie w cyklu "Jazz.PL". Historia zatoczy koło

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 19:10
– Moje początki, jeżeli chodzi o pierwsze nagrania, to było właśnie Studio S-3, w którym będziemy grać koncert. Dzięki śp. Janowi Borkowskiemu Polskie Radio posiada dużo takich debiutanckich nagrań, bo tak naprawdę większość moich znajomych jazzmanów właśnie tutaj zaczynała. Bardzo to pamiętam i darzę Studio S-3 wielkim sentymentem - mówiła wokalistka Dorota Miśkiewicz, która wraz ze swoim ojcem i znakomitym saksofonistą - Henrykiem - wystąpi w piątek (18.02) w cyklu "Jazz.PL".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Pulcyn: Zbigniew Wegehaupt był perfekcjonistą

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 16:20
- To są piękne i wymagające utwory, nie wszystkie z nich ujrzały światło dzienne. Mamy dostęp do około 20 kompozycji, wybierzemy 6 takich, w których się najlepiej czujemy - mówił na antenie Dwójki kontrabasista Wojciech Pulcyn. Kwintet pod jego kierunkiem wykona utwory Zbigniewa Wegehaupta podczas najbliższego koncertu (19.08) w cyklu "Jazz.PL". Początek o 18.00.
rozwiń zwiń