REKLAMA

"Najlepsze nazwiska, najlepsze twarze, najlepsze głosy". Włodzimierz Nahorny i przyjaciele w NOSPR

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2023 10:45
- Zawsze się cieszę, widząc tylu przyjaciół, tylu dobrych ludzi na scenie. To jest dla mnie olbrzymia radość i satysfakcja, honor grać z takimi ludźmi na wspólnej scenie. Bardzo dziękuję kochani, że będziecie - mówił w Dwójce muzyk Włodzimierz Nahorny. Artysta w minionym roku świętował 80. urodziny, a koncert, na który zapraszał, jest kontynuacją jubileuszowych obchodów.
Włodzimierz Nahorny
Włodzimierz Nahorny Foto: Cezary Piwowarski/PR
  • 29 stycznia w sali NOSPR w Katowicach zabrzmi koncert "Jego portret" z okazji jubileuszu Włodzimierza Nahornego. Patronem wydarzenia jest Program 2 Polskiego Radia.
  • Zaproszeni goście, miejsce i repertuar mogą przyprawić o zawrót głowy. 
  • Kompozycji "Jej portret" Włodzimierz Nahorny zawdzięcza ogromną popularność. 

29 stycznia w sali NOSPR w Katowicach - wyjątkowe spotkanie artystów, którzy w swoich aranżacjach zaśpiewają utwory Nahornego. Na jednej scenie wystąpią: Lora Szafran, Nula Stankiewicz, Anna Serafińska, Stanisław Soyka, Mietek Szcześniak, Janusz Szrom i Janusz Strobel. Koncert nosi tytuł "Jego portret".

Nie tylko "Portret"

Kompozycji "Jej portret" Włodzimierz Nahorny zawdzięcza ogromną popularność. W pewnym momencie była tak lubiana, że autor odmawiał grania jej podczas występów. - Nie przepadam za tym, że mnie ludzie kojarzą tylko z jedną piosenką. Wydawało mi się, że twórczość mam co najmniej bogatą - mówił nasz gość. - Ale przyzwyczaiłem się grać "Portret".

Najlepsi i bliscy

W katowickiej siedzibie NOSPR zabrzmi także ten niezapomniany utwór. Zaproszeni goście, miejsce i repertuar mogą przyprawić o zawrót głowy. - To są najlepsze nazwiska, najlepsze twarze, najlepsze głosy, jeśli chodzi o wokalistykę jazzową - ocenił Włodzimierz Nahorny. - Oprócz tego, że są najlepsi, to ze wszystkimi jestem w jakiś sposób zaprzyjaźniony, są naprawdę mi bardzo bliscy. 

Podczas koncertu zabrzmią takie utwory jak: "Jej portret", "Czas rozpalić piec", "Ona chodzi tak prześlicznie", "Bliskość ciszy", "Tutaj mieszkam", "Pytam zimowych gwiazd", "Kobiety, których nie ma".

Włodzimierz Nahorny Trio na 80. urodziny lidera [ZOBACZ WIDEO] >>>>>

Najważniejszy na tej scenie będzie oczywiście mistrz, który przyznaje: "jazz sam mnie wybrał, a ja się po prostu zgodziłem". 

Patronem wydarzenia jest Program 2 Polskiego Radia.

Czytaj też:


Posłuchaj
16:36 Poranek Dwójki Nahorny 20 styczeń 2023 09_31_45.mp3 Włodzimierz Nahorny zaprasza na jubileuszowy koncert w NOSPR (Poranek Dwójki)

 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Włodzimierz Nahorny (muzyk jazzowy)

Data emisji: 20.01.2023

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

Włodzimierz Nahorny: odpowiedzialność jest teraz większa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 12:55
- Kiedyś mogłem "z ulicy" wejść do studia na nagranie i nie było słychać, że jestem nierozegrany. Teraz przed koncertem i przed każdym nagraniem muszę ćwiczyć bardzo intensywnie - mówi w cyklu "Już taki jestem" artysta. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Włodzimierz Nahorny Trio na 80. urodziny lidera [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 07:00
W kolejnym koncercie z cyklu "Jazz.PL" gościliśmy trio Włodzimierza Nahornego. Wybitny jazzowy pianista, saksofonista i kompozytor muzyki filmowej 5 listopada obchodził 80. urodziny, kilka dni później jego zespół wystąpił w Studiu S-3 Polskiego Radia. Zapraszamy do oglądania.
rozwiń zwiń