Polskie Radio
Section05
Włodzimierz Nahorny

"Jego portret". Włodzimierz Nahorny i przyjaciele w NOSPR

- Zawsze się cieszę, widząc tylu przyjaciół, tylu dobrych ludzi na scenie. To jest dla mnie olbrzymia radość i satysfakcja, honor grać z takimi ludźmi na wspólnej scenie. Bardzo dziękuję kochani, że będziecie - mówił w Dwójce muzyk Włodzimierz Nahorny. Artysta w minionym roku świętował 80. urodziny, a koncert, na który zapraszał, jest kontynuacją jubileuszowych obchodów.
Zobacz więcej na temat:  Włodzimierz Nahorny Roch Siciński Dwójka Jazz jubileusz

Godzina nowoczesnego jazzu. Grzegorz Turnau i inni w Trójce

W sobotni wczesny poranek autor audycji "Trójka budzi; jazz'n'bass" Michał "Grabek" Grabkowski po raz kolejny zabrał nas w świat nowoczesnego jazzu. – Patrzę na zestaw piosenek, który dzisiaj wybrałem i mogę zdradzić tylko tyle, ze pod koniec audycji zabiorę Państwa na koncert zespołu, który pojawia się tu co jakiś czas – powiedział tajemniczo. Oprócz zapowiedzianej niespodzianki w audycji pojawił się m.in. duet Grzegorz Turnau/Igor Herbut, formacja Sons of Kemet oraz Ezra Collective & Novelist.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Michał Grabkowski Grzegorz Turnau Igor Herbut Włodzimierz Nahorny Zbigniew Wodecki Grzegorz Ciechowski Jazz

Włodzimierz Nahorny: zapraszamy do naszego świata

- W Polsce byłem pierwszym jazzmanem, który odważył się zagrać z młodzieżową grupą. Takie dźwięki w tamtym czasie lubiła młodzież, bardzo szybko zdobywały popularność, ale nie bardzo były szanowane przez pozostałych muzyków - mówił Włodzimierz Nahorny. Jego trio w piątek (19.11) zagra koncert w ramach cyklu Jazz.PL, który będzie transmitowany na antenie, stronie internetowej i w mediach społecznościowych Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Piotr Metz Dwójka MUZYKA Włodzimierz Nahorny