Polskie Radio
Section05
Włodzimierz Nahorny

Dla Jerzego Wasowskiego. Paweł Pańta i Bogdan Hołownia z repertuarem Kabaretu Starszych Panów

Po sukcesie płyty "To nie przypadek" kontrabasista Paweł Pańta i pianista Bogdan Hołownia - z okazji 110 rocznicy urodzin Jerzego Wasowskiego - na warsztat wzięli utwory z Kabaretu Starszych Panów. - Chcemy przedstawić piosenki znane i mniej znane - mówi w "Muzycznej Jedynce" w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Pańta. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Bogdan Hołownia Włodzimierz Nahorny Paweł Pańta Kabaret Starszych Panów

Festiwal im. Łucji Prus. Prof. Nahorny: poziom wykonawczy jest coraz wyższy

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus to trzy dni wypełnione przesłuchaniami i występami młodych, utalentowanych artystów oraz koncertami wybitnych muzyków polskiej sceny. 15. edycja wydarzenia odbywa się od 29 września do 1 października 2023. - Poziom wykonawczy jest coraz wyższy - zaznacza szef jury konkursu, prof. Włodzimierz Nahorny.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Białystok Włodzimierz Nahorny Janusz Strobel

22. Podlasie Jazz Festival. Wystąpią legendy polskiej muzyki: Włodzimierz Nahorny i Jan Ptaszyn Wróblewski

Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Grażyna Auguścik i Adam Makowicz to tylko niektóre gwiazdy 22. Podlasie Jazz Festival. - Staram się zapraszać wybitnych artystów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Michaluk, pomysłodawca i twórca festiwalu.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Jazz Biała Podlaska Podlasie Włodzimierz Nahorny Jan Ptaszyn Wróblewski Jarosław Michaluk Podlasie Jazz Festival

Jan Ptaszyn Wróblewski: Andrzej Trzaskowski był osobistością polskiego jazzu

Był jednym z najlepiej wykształconych muzyków, erudytą, bezkompromisowym zwolennikiem awangardy i twórczości. Bohaterem tego wydania audycji "Dwie do setki" była legenda polskiego jazzu, kompozytor, pianista, dyrygent, publicysta i krytyk muzyczny - Andrzej Trzaskowski. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Trzaskowski Jan Ptaszyn Wróblewski Dwójka Jakub Jamrozek Roch Siciński Jazz Włodzimierz Nahorny Adam Sławiński Tomasz Szachowski

"Jego portret". Włodzimierz Nahorny i przyjaciele w NOSPR

- Zawsze się cieszę, widząc tylu przyjaciół, tylu dobrych ludzi na scenie. To jest dla mnie olbrzymia radość i satysfakcja, honor grać z takimi ludźmi na wspólnej scenie. Bardzo dziękuję kochani, że będziecie - mówił w Dwójce muzyk Włodzimierz Nahorny. Artysta w minionym roku świętował 80. urodziny, a koncert, na który zapraszał, jest kontynuacją jubileuszowych obchodów.
Zobacz więcej na temat:  Włodzimierz Nahorny Roch Siciński Dwójka Jazz jubileusz

Godzina nowoczesnego jazzu. Grzegorz Turnau i inni w Trójce

W sobotni wczesny poranek autor audycji "Trójka budzi; jazz'n'bass" Michał "Grabek" Grabkowski po raz kolejny zabrał nas w świat nowoczesnego jazzu. – Patrzę na zestaw piosenek, który dzisiaj wybrałem i mogę zdradzić tylko tyle, ze pod koniec audycji zabiorę Państwa na koncert zespołu, który pojawia się tu co jakiś czas – powiedział tajemniczo. Oprócz zapowiedzianej niespodzianki w audycji pojawił się m.in. duet Grzegorz Turnau/Igor Herbut, formacja Sons of Kemet oraz Ezra Collective & Novelist.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Michał Grabkowski Grzegorz Turnau Igor Herbut Włodzimierz Nahorny Zbigniew Wodecki Grzegorz Ciechowski Jazz

Włodzimierz Nahorny: zapraszamy do naszego świata

- W Polsce byłem pierwszym jazzmanem, który odważył się zagrać z młodzieżową grupą. Takie dźwięki w tamtym czasie lubiła młodzież, bardzo szybko zdobywały popularność, ale nie bardzo były szanowane przez pozostałych muzyków - mówił Włodzimierz Nahorny. Jego trio w piątek (19.11) zagra koncert w ramach cyklu Jazz.PL, który będzie transmitowany na antenie, stronie internetowej i w mediach społecznościowych Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Piotr Metz Dwójka MUZYKA Włodzimierz Nahorny