Filmowa Łódź po Wiśle

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 17:28
IX Festiwalu Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz rozmowa o książce Krystyny Czerni "Nietoperz w świątyni".
Audio
  • Krzysztof Brzezowski o IX Festiwalu Łodzią po Wiśle
  • Krystyna Czerni opowiada Aleksandrze Łapkiewicz o pracy nad biografią Jerzego Nowosielskiego

W środowym "Poranku Dwójki" gościliśmy w studiu Krzysztofa Brzezowskiego  - dyrektora IX Festiwalu Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej "Łodzią po Wiśle". Przegląd filmów odbędzie się 8 i 9 kwietnia w warszawskim kinie Kultura. W ramach konkursu zostanie zaprezentowanych 80 filmów w ciagu 16 godzin projekcji. To filmy powstałe w ostatnim roku akademickim w łódzkiej filmówce. Nie jest to cały plon ostatniego roku: to tylko wybór, dokonany przez samych studentów. W jury konkursu zasiądą: Tomasz Raczek, Andrzej Bart, Paweł Sala oraz Piotr Śliskowski.

W ramach imprez towarzyszących odbędą się wystawy, koncerty w wykonaniu studentów wydziału aktorskiego oraz spotkania z rezyserami.

W "Poranku" mówiliśmy także o nowej biografii Jerzego Nowosielskiego "Nietoperz w świątyni" autorstwa Krystyny Czerni. Tytuł książki zapożyczony został od przyjaciela malarza, Tadeusza Różewicza.

- Poeta znalazłsłowa, które nazywały moje intuicje. Malarstwo Nowosielskiego jest rozdarte miedzy miłością ziemską a niebiańską. Malarz czasem przypomina anioła, a czasem nietoperza, rozpiętego w piwnicach świątyni - powiedziała nam Krysytyna Czerni.

"Poranek Dwójki" prowadził Marcin Pesta.

Aby posłuchać rozmów z gośćmi, wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę dźwięku w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

Czytaj także

Eros i sacrum Jerzego Nowosielskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 18:55
Zapraszamy do wysłuchania dwóch audycji - "Sezonu na Dwójkę" oraz "Słów po zmroku" - poświęconych zmarłemu niedawno Jerzemu Nowosielskiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nietoperz w świątyni

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 11:47
Nowa biografia Jerzego Nowosielskiego, podsumowanie 13. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" oraz projekt Sąsiedzi 2.0.
rozwiń zwiń