Skarb na Twoim podwórku

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2012 18:00
Rozmowa o projekcie Muzeum Etnograficznego w Krakowie "Pamiątka rodzinna" oraz zaproszenie na koncerty Medtnera i Szostakowicza.
Audio
  • Dorota Majkowska-Szajer o projekcie Muzeum Etnograficznego w Krakowie "Pamiątka rodzinna"
  • Bogna Kowalska, Jan krzysztof Broja i Paweł Przytocki o koncercie Polskiej Orkiestry Radiowej w sali Filharmonii Narodowej

W czwartkowym "Poranku" zachęcaliśmy Państwa do wzięcia udziału w projekcie badawczym "Pamiątka rodzinna". Muzeum Etnograficzne w Krakowie poszukuje zdjęć i towarzyszących im opowieści rodzinnych - w tych codziennych i odświętnych, dawnych i współczesnych. Dzięki nim muzeum zamierza sprawdzić, jaką rolę w tworzeniu i pielęgnowaniu rodzinnej pamięci odgrywa dzisiaj fotografia. Czy wciąż przechowujemy zdjęcia? Co MMS-y, fotoblogi, albumy fotograficzne mówią o czasach, w jakich żyjemy, i o nas samych? O przedsięwzięciu opowiadała jego koordynatorka - Dorota Majkowska-Szajer.

Zaprosiliśmy również Państwa na jutrzejszy koncert Polskiej Orkiestry Radiowej w sali Filharmonii Narodowej. W programie: Koncert fortepianowy c-moll op. 50 Nikolaia Medtnera oraz "Stracenie Stiepana Razina" na bas, chór i orkiestrę Dymitra Szostakowicza. Jako soliści wystąpią: Jan Krzysztof Broja - fortepian, oraz Eduard Tsanga - bas. Całość poprowadzi Paweł Przytocki.

 

Program prowadził Piotr Kędziorek.

 

Czytaj także

Podróż w przeszłość, w głąb korzeni

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 23:00
Co nam zagraża, co nas wyobcowuje i wykorzenia? A może bycie w drodze, w ruchu, bez przywiązań - jest stanem pożytecznym i potrzebnym?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Geometrie i asymetrie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 18:23
Wystawa fotografii Zbigniewa Dłubaka oraz wyniki konkursu dla młodych kameralistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na chwilę tu jestem i tylko na chwilę

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 09:09
Może poezja jest po to, by choć raz spojrzeć na coś, co codzienne i oczywiste, jako na rzecz wyjątkową, która przecież mogłaby się nie wydarzyć. Może poezja uczy uważnego życia.
rozwiń zwiń