Sinfonia Iuventus

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 17:32
Zaproszenie na koncert z Lukasem Geniušasem jako solistą oraz kartka z historii Dwójki.
Audio
  • Rozmowa z Tadeuszem Wojciechowskim, który zaprasza na koncert Sinfonii Iuventus z udziałem Lukasa Geniušasa
  • Felietony muzyczne w Polskim Radiu: Roman Jasiński, Witold Rudziński, Janusz Cegiełła
Sinfonia Iuventus
Sinfonia IuventusFoto: sinfoniaiuventus.pl/materiały promocyjne/Andrzej Majerski

W środowym "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy na koncert Orkiestry Sinfonia Iuventus, któremu  Dwójka patronuje, natomiast patronat honorowy objęła Ambasador Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej Pani Loreta Zakarevičiene. W programie: III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 Sergiusza Rachmaninowa oraz Koncert na orkiestrę Beli Bartóka. Jako solista wystąpi Lukas Geniušas - fortepian a  orkiestrę poprowadzi Tadeusz Wojciechowski, który był naszym gościem.

Zaprezentowaliśmy też kolejną kartę z historii Programu Drugiego. Tym razem przypomnieliśmy felietony muzyczne i ich autorów.

Ponadto w "Słowo na dzień ", Kalendarium", przegląd prasy, informacje kulturalne i zaproszenia na imprezy  oraz  "Piosenka z rekomendacją" . W tym tygodniu piosenki wybiera Ryszard Karczykowski.

Nie zabraknie też Płyty tygodnia, która wyjątkowo przez najbliższe dwa tygodnie pojawiać się będzie o 7.40. Tym razem to płyta na której koncerty skrzypcowe Albana Berga i Ludwiga van Beethovena gra Isabelle Faust. Towarzyszy Orchestra Mozart pod dyrekcją Claudia Abbado. 

Audycję prowadziła Izabela Żukowska.

 

Czytaj także

Chopinowski weekend

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 18:00
Po piątkowej pauzie Konkurs Chopinowski znów nabiera rozpędu. Weekend na antenie Dwójki wypełnią przesłuchania II etapu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szczęśliwa dwudziestka

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2010 08:20
Znamy już uczestników III etapu przesłuchań Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sinfonia Iuventus w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 11:52
30 marca w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją wybitnego polskiego dyrygenta Jerzego Maksymiuka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sinfonia Iuventus

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 18:09
Dziś w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.
rozwiń zwiń