REKLAMA

Imieniny Jana Kochanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 15:39
W noc świętojańską Biblioteka Narodowa zaprasza do Ogrodu Krasińskich.
Imieniny Jana Kochanowskiego - fragment plakatu
Imieniny Jana Kochanowskiego - fragment plakatuFoto: materiały promocyjne

W sobotnim "Poranku Dwójki" o godzinie 9.30 gościć będziemy w studiu Tomasza Makowskiego - dyrektora Biblioteki Narodowej. A pretekstem do spotkania jest nowa impreza wokół książek i pisarzy: "Imieniny Jana Kochanowskiego".

W noc świętojańską Biblioteka Narodowa zaprasza do Ogrodu Krasińskich. Na tych wyjątkowych imieninach będzie się można przekonać, że nawet najstarszy polski poeta może być młody, mecz można rozegrać także na wiersze, a książkę przeczytaną zamienić na nieznaną. Nieco wcześniej - o godzinie 8.30 - Anna Bracko opowie o spektaklu Domu Tańca "Skrzypek opętany", a o 7.50 mowa będzie o sobotnim Pikniku z Kulturą na cudownym skwerze Tekli Bądarzewskiej.

Poza tym w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień", "Kalendarium", "Pięć minut nad Biblią", przegląd prasy, wiadomości kulturalne oraz do wygrania nasza płyta folkowa - nowy album Adama Struga "Adieu".

Program poprowadzi Piotr Kędziorek.

23 czerwca (sobota), godz. 6.00-10.00

Czytaj także

Wandale złapani. Zniszczyli Kochanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 10:23
Policjanci złapali dwóch nastolatków, którzy mieli związek ze zniszczeniem farbą w sprayu pomnika Jana Kochanowskiego w Zwoleniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmarł wybitny znawca twórczości Kochanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 15:44
Emerytowany profesor zwyczajny Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, historyk literatury i kultury, nauczyciel akademicki prof. Tadeusz Ulewicz zmarł w sobotę w wieku 95 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Materna zaprasza na poetycki mecz

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 10:54
"Imieniny Jana Kochanowskiego, czyli na świętego Jana czytamy do rana" - dziś Zapraszamy na nową imprezę organizowaną przez Bibliotekę Narodową w Warszawie
rozwiń zwiń