REKLAMA

Wojciech Malajkat. Człowiek w cudzysłowie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 10:50
– Wydaje mi się, że zawód, który uprawiam, powinien cechować dystans do siebie i do tego, co się robi – mówił Wojciech Malajkat, aktor, pedagog i... bohater książki.
Audio
  • Człowiek w cudzysłowie. Rozmowa z Wojciechem Malajkatem (Poranek Dwójki)
Wojciech Malajkat w książce opowiada o swojej drodze z małego mazurskiego miasteczka na najlepsze sceny i do głośnych filmów
Wojciech Malajkat w książce opowiada o swojej drodze z małego mazurskiego miasteczka na najlepsze sceny i do głośnych filmówFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Autorką tomu "Wojciech Malajkat. Rozmowy o życiu i teatrze. O gust walczę" jest Katarzyna Suchcicka. Oprócz Wojciecha Malajkata głos w niej zabierają jego przyjaciele: Piotr Polk, Zbigniew Zamachowski, Grzegorz Turnau.

– Przychodzi taki moment, gdy już nie chce się ukrywać za rolami, za postaciami, funkcjami, takimi jak nauczyciel czy dyrektor – tłumaczył aktor. – I kiedy ktoś przychodzi i chce się czegoś dowiedzieć, to człowiek się czasem odkrywa. I ja właśnie tak się odkryłem – powiedział.

Wojciech Malajkat mówił w Dwójce m.in. o "autoironii i cudzysłowie", czyli o dystansie, który był potrzebny do powstania takiej książki. Wyznał także, które sytuacje - i które grupy wiekowe - są dziś w stanie go rozbawić i co się wydarzyło pewnego razu, gdy grał Hamleta.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Wojciech Malajkat (aktor, pedagog)

Data emisji: 5.11.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kd

Czytaj także

Wojciech Malajkat: moja przygoda z książkami zaczęła się od Odarpiego

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 01:47
- Do dziś mam wiele książkowych wspomnień, bo łykanie lektur właściwie tonami to wciąż moja pasja. Bardzo cieszę się, że zaraziłem się tym i to w dzieciństwie - mówi Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Bluszcz: celuję w stanowiska kierownicze

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 10:00
- Pożar w Burdelu zaproponował mi rolę menadżera kultury, a Wojciech Malajkat - postać dyrektora sanatorium w "Czarodziejskiej górze" - żartował aktor, zapraszając na nowy spektakl Teatru Syrena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat i 70 lat Teatru Syrena

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 09:00
- Tradycja tego teatru jest ogromna. Najwięksi polscy aktorzy i reżyserzy znaleźli sobie tam miejsce - opowiadał w Dwójce dyrektor artystyczny placówki.
rozwiń zwiń