REKLAMA

"Miś", "Zmiennicy" i inne klasyki od Barei

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 14:31
W "Poranku Dwójki" będziemy gościć Macieja Replewicza, autora biografii Stanisława Barei "Oczko się odlepiło temu misiu…".
Plan zdjęciowy filmu fabularnego w reżyserii Stanisława Barei pt. Miś. Na zdjęciu reżyser i aktor Stanisław Tym
Plan zdjęciowy filmu fabularnego w reżyserii Stanisława Barei pt. "Miś". Na zdjęciu reżyser i aktor Stanisław Tym Foto: PAP/Witold Rozmysłowicz
O twórczości filmowej Barei, ale też o zaangażowaniu w działalność opozycyjną będziemy rozmawiać o godz. 8.35. Książkę Macieja Replewicza wzbogacają wspomnienia, zdjęcia i plakaty, które dotąd nie były powszechnie publikowane.

Z kolei ok. 7.35 wysłuchamy zaproszenia do udziału w nietypowym wydarzeniu. Teatr Wielki Opera Narodowa "Strasznym dworem" Stanisława Moniuszki zainauguruje w czwartek (19.11) platformę streamingową, dzięki której spektakl będzie można zobaczyć online. 19 listopada to data wybrana nieprzypadkowo: tego dnia kładziono kamień węgielny pod budowę gmachu na Placu Teatralnym.

Poza tym w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień", "Śpiewnik jazzowy", "Archiwalnia", "Przegląd prasy", "Wiadomości kulturalne" i oczywiście "Płyta tygodnia" - najnowszy album gitarzysty Krzysztofa Meisingera zatytułowany "Astor", poświęcony muzyce Astora Piazzolli i twórców z jego kręgu. Soliście towarzyszy orkiestra Sinfonia Varsovia, a całość wydała firma Orfeus Music.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w czwartek (19.11) w godz. 6.00-9.00. Program poprowadzi Tomasz Obertyn.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: FILM Stanisław Bareja
Czytaj także

Stanisław Tym: "Miś" to jest film o kłamstwie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 05:45
- Wiesz, co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości – mówił bohater kultowego filmu Stanisława Barei.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dykiel o pracy na planie "Alternatywy 4": przy Barei dostawaliśmy skrzydeł

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 18:30
- Staszek bardzo się cieszył z każdej nowości, którą wymyślali aktorzy, pękał ze śmiechu. Gdy widziałam jak trzęsie mu się brzuch myślałam "coś jeszcze wymyślę, coś przywalę" - o tym jak powstawał serial aktorka opowiadała słuchaczom radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krytyk filmowy: obejść cenzurę to było małe miki

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 13:24
- Prawdziwe schody pojawiały się przy komisji, która zatwierdzała scenariusz do realizacji. Potrzeba było sposobu. Weźmy np. taki "Rejs" - zaczyna swą opowieść Wiesław Kot.
rozwiń zwiń