REKLAMA

Ania Broda i pieśni tysiąca jezior

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 16:08
- Chciałabym, by dzięki tej płycie ludzie zauważyli piękno tego, co w kulturze Warmii i Mazur istnieje - podkreślała Ania Broda, opowiadając o swojej płycie "Thousand lakes".
Audio
  • Z Anią Brodą o jej płycie "Thousand lakes" rozmawia Anna Szewczuk (Poranek Dwójki)
Ania Broda w studiu Polskiego Radia
Ania Broda w studiu Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Jest tu na przykład pieśń z Jankowa o świętej Apolonii. Ja w Jankowie się urodziłam, chodziłam tam do przedszkola i szkoły podstawowej. Teraz mogę tam pojechać i powiedzieć: "to jest nasz muzyka". To jest piękne - mówiła Anna Broda.

KUP PŁYTĘ w sklepie Polskiego Radia>>>

Jak dodała, nastrój wielu z tych pieśni, które znajdziemy na płycie, sprawia, że "człowiek dotyka nie tylko poezji, ale i metafizyki": - Na "Thousand lakes" jest m.in. przepiękna pieśń "Szukamy Pana", którą wykonywałam podczas Dwójkowego koncertu adwentowego.

W jaki sposób artystka dotarła do tych częstokroć zapomnianych muzycznych skarbów Mazur i Warmii? I co decydowało o wyborze tych pieśni?

***

Prowadzi: Anna Szewczuk

Gość: Ania Broda (piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka) 

Data emisji: 19.11.2016

Godzina emisji: 8.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/bch

Czytaj także

Maniucha i Ksawery – przed nami pierwsza płyta

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 18:28
Laureaci Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena przyznanej podczas tegorocznej Nowej Tradycji - Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński – rozpoczęli w studiu Polskiego Radia nagrywanie swojej pierwszej płyty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sterowanie folklorem. Ludowość w czasach PRL

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 18:51
- Po wojnie władze wykorzystywały folklor do unifikacji społeczeństwa, przesłaniano nim różnice społeczne - mówiła w Dwójce Joanna Kordjak, kuratorka wystawy "Polska - kraj folkloru?" w warszawskiej Zachęcie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Józef Broda o Śląsku Cieszyńskm i przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 17:00
Józef Broda otrzymał Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w dziedzinie kultury ludowej. Z tej okazji przypomnieliśmy w audycji "Źródła" gawędy artysty z Beskidu Śląskiego.
rozwiń zwiń