Magdalena Boczarska: ta kobieta ulepiła marszałka

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 10:30
- Myślę, że była osobą, która stała za wieloma jego decyzjami. Bardzo liczył się z jej zdaniem. Była społecznikiem, politykiem i działaczem na długo, zanim stał się nim Piłsudski - mówiła aktorka, która w filmie Michała Rosy "Piłsudski" wcieliła się w rolę pierwszej żony marszałka.
Audio
  • Magdalena Boczarska o filmie "Piłsudski" (Poranek Dwójki)

Długo wyczekiwana premiera filmu "Piłsudski" będzie z pewnością jednym z ważniejszych kinowych wydarzeń tego roku. W rolę marszałka wcielił się Borys Szyc, a na ekranie partneruje mu Magdalena Boczarska, która stworzyła na ekranie rolę pierwszej żony Józefa Piłsudskiego. Jak podkreśliła aktorka, to właśnie Maria wprowadziła go do kręgu największych buntowników, a on bardzo liczył się z jej zdaniem. 

Piłsudski miał słabość do kobiet, ale nie każda była w stanie zawrócić mu w głowie. Jedynie silne osobowości, ambitnie dążące do postawionych sobie celów, jak Maria Juszkiewicz, wzbudzały jego podziw. - Kolejna silna, nieprawdopodobnie podmiotowa i ważna bohaterka, której, w mojej opinii, nasza historia bardzo wiele zawdzięcza. Bo to jest ta kobieta, która ulepiła marszałka i która pchnęła go w takim, a nie w innym kierunku - opowiadała aktorka.

Jak Magdalena Boczarska przygotowała się do roli Marii? Gdzie jeszcze będzie można zobaczyć aktorkę? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Magdalena Boczarska (aktorka, odtwórczyni roli Marii Juszkiewicz)

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am


Zwiastun filmu "Piłsudski"

Czytaj także

Filip Bajon: mój film przypomni Polskę wielu narodów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 09:00
- O góralach wiemy niemal wszystko, o Kaszubach niewiele. W "Kamerdynerze" opowiadam o świecie dziś nieznanym, który zniknął po ostatniej wojnie światowej – mówił w Dwójce znany reżyser.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Sikora: "Autsajder" to film o piekle zniewolenia

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 10:00
- To, czego doświadczył bohater przerasta moje wyobrażenia jako przedstawiciela pokolenia, które nie doświadczyło komunizmu. Nie wyobrażam sobie, żeby państwo tak brutalnie odbierało wolność – mówił w Dwójce odtwórca głównej roli w filmie, który wchodzi na ekrany naszych kin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Marczewski: Walery Sławek był idealistą

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 13:26
- Najciekawsze w naszym filmie jest to, że staraliśmy się uchylić rąbka tajemnicy z okresu, który w naszej świadomości nie funkcjonuje - opowiadał gość "Poranka Dwójki" – aktor, który w filmie "Piłsudski" wcielił się w postać Walerego Sławka – przyjaciela i najbliższego współpracownika Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe Horyzonty. Do kogo należy twoje ciało?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:00
- Sekcją wiodącą na tegorocznym festiwalu będą filmy o ciele. Ten temat jest dziś w kinie bardzo obecny - mówiła w Dwójce Małgorzata Sadowska, selekcjonerka MFF Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń