Tomasz Włosok: film "Jak zostałem gangsterem" skacze między konwencjami

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 07:00
- Nie próbujemy przedstawiać mafii taką, jaką znaliśmy dotychczas. Opowiadamy raczej o czymś brutalnym, ale w lekki i komediowy sposób. Byłem zaskoczony, że tak można o tym opowiadać - mówił gość "Poranka Dwójki", wcielający się w rolę jednego z bohaterów najnowszego filmu Marcina Kawulskiego.
Audio
  • Tomasz Włosok o filmie "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" (Poranek Dwójki)

Akcja filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" w reż. Macieja Kawulskiego zaczyna się w latach 70., kiedy główna postać, Bohater (w tej roli Marcin Kowalczyk), odkrywa pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Ta oparta na faktach historia pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów, którzy zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą rządzącą całym krajem. Zdaniem Tomasza Włosoka, film ma jednak cechę komedii, dzięki czemu nie odczuwa się ciężaru poruszanego tematu.

Aktor zaznacza, że jest to przede wszystkim opowieść o głębokiej przyjaźni pomiędzy Bohaterem a Waldenem, w którego wcielił się Tomasz Włosok. - Maciej Kawulski często opowiadał, że chce, aby ta historia była o męskiej, braterskiej miłości - opowiadał gość Dwójki. - Ja jestem zwierciadłem głównego bohatera. Widzi we mnie swoje błędy, jakie popełnił w młodości, i nie chciałby, żebym ja popełniał te same. I ta nasza miłość braterska jest trzonem tego opowiadania.

Tomasz Włosok opowiadał m.in. również o innych rolach, w które się wcielił (m.in. w serialu "Osiecka" i filmie "Boże Ciało"). Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość audycji: Tomasz Włosok (aktor)

Data emisji: 02.01.2020

Godzina emisji: 9.30

Zobacz więcej na temat: aktor Paweł Siwek Dwójka
Czytaj także

Marcin Dorociński: Kotlet urzekła mnie twarzą zbója

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 12:49
- Reżyserka Kinga Dębska powiedziała, żebym sam wybrał sobie psa podczas castingu. Tam na wstępie zaliczyłem wtopę - aktor opowiadał w Dwójce o swojej roli w filmie "Plan B".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Sikora: "Autsajder" to film o piekle zniewolenia

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 10:00
- To, czego doświadczył bohater przerasta moje wyobrażenia jako przedstawiciela pokolenia, które nie doświadczyło komunizmu. Nie wyobrażam sobie, żeby państwo tak brutalnie odbierało wolność – mówił w Dwójce odtwórca głównej roli w filmie, który wchodzi na ekrany naszych kin.
rozwiń zwiń