Warszawska Ephemera. "To festiwal interdyscyplinarny"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 12:30
- Ephemera jest festiwalem muzycznym, jednak ma też skupiać inne dziedziny. Jest więc miejsce na sztuki wizualne, na literaturę, performance i parateatralne przedsięwzięcia - mówiła w Dwójce Gosia Płysa, dyrektor rozpoczynającego się 26 sierpnia Festiwalu Ephemera.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/svic

Posłuchaj
13:38 Poranek Dwójki 24.08.2021 główny.mp3 Gosia Płysa o Festiwalu Ephemera (Poranek Dwójki)

ephemera_dwojka_baner.jpg
2. Festiwal Ephemera. Twórcy Unsoundu zapraszają

Pod koniec sierpnia w Warszawie startuje 2. odsłona Ephemery - festiwalu prezentującego muzykę, performans i sztuki wizualne. Wydarzenia będą się odbywać od 26 do 29 sierpnia w różnych punktach na mapie Warszawy, łącząc ze sobą artystki, artystów, instytucje oraz miejsca ważne dla stołecznego życia kulturalnego.

- Festiwal Ephemera jest bardzo młody, bo ma dopiero dwa lata. Naszą ideą jest interdyscyplinarność, w której głównie dominuje muzyka, ponieważ jako organizatorzy pracujemy również nad Festiwalem Unsound w Krakowie, skupiającym się głównie na muzyce. Przez ostatnie dwa lata bardzo nam jej brakowało, z tego powodu tegoroczna Ephemera jest jeszcze bardziej muzyczna - wyjaśniała Gosia Płysa.

Czytaj też:

Wśród wydarzeń, których możemy być świadkami, będzie m.in. koncert tajemniczego polskiego kompozytora muzyki elektronicznej Andrzeja Nowaka, przedstawienie na jednym z warszawskich podwórek ilustrujące różne podejścia do hip-hopu, a także sześciogodzinna prezentacja ambientowo-eksperymentalnej kompozycji "O godzinie ∞"

- W Nowym Teatrze, w pozycjach leżąco-siedzących, posłuchamy występów artystek i artystów, związanych z ciekawym eksperymentem. W jego trakcie emitowany jest film Davida O’Reilly – zapętlone, przepiękne wizualizacje, do których sześciu performerów improwizuje swoje sety na żywo. Wśród nich Aleksandra Słyż, Felicia Atkinson oraz Earthtrax czyli Bartosz Kruczyński. Zuzanna Bartoszek przeczyta swoją poezję, tak że element literacki też się pojawia - opowiadała dyrektor wydarzenia.

Czytaj też:

Gosia Płysa zaprosiła również do nadwiślańskiego klubu Lunapark, w którym odbędą się koncerty z muzyką klubową. - Mamy dwie sceny z plejadą gwiazd sceny klubowej i elektronicznej, zagrają m.in. Loraine James i Aya, poza tym Octo Octa czy CCL. Nie zabraknie polskiej sceny klubowej, czyli Young Majli, Avtomat i  Zamilska.

- A w sobotę program duetu Siksa, zatytułowany "Cudowne i pożyteczne". W jego trakcie zaprezentują książkę z ilustracjami Łukasza Przytarskiego oraz tekstami ze swojego spektaklu. Widzę, że ten duet bardzo się rozwija, więc myślę, że będzie to potężna rzecz - zachęcała rozmówczyni.

Festiwal Ephemera odbywa się pod Patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Gosia Płysa (dyrektor Festiwalu Ephemera)

Data emisji: 24.08.2021

Godzina emisji: 9.30

am

Zobacz więcej na temat: Warszawa Dwójka Paweł Siwek

reklama

Czytaj także

Sokrates Starynkiewicz. Rosyjski prezydent Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2023 05:40
Całkowicie zmienił oblicze Warszawy w drugiej połowie XIX wieku. Z ośrodka o zacofanej infrastrukturze i rozwiązaniach miejskich rodem ze średniowiecza zrobił nowoczesną metropolię, która bez kompleksów mogła wejść w XX wiek. 148 lat temu Sokrates Starynkiewicz został mianowany prezydentem Warszawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plac Leńskiego - autobiograficzne centrum Wyszogrodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 19:15
- Plac Leńskiego zaważył na moim postrzeganiu świata, jestem precyzyjnie zorientowany geograficznie. Był busolą, którą w sobie noszę - mówił w Dwójce Daniel Wyszogrodzki, znawca musicalu, tłumacz i dziennikarz, z którym rozmawialiśmy o jego autobiograficznej powieści "Plac Leńskiego".
rozwiń zwiń