X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wenecki doża prawie jak Chrystus

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 14:49
- Przez wieki frontalne portrety w malarstwie były zarezerwowane dla Jezusa i świętych. Żyjące osoby pokazywano bądź z profilu, bądź prawie frontalnie - opowiadała w Dwójce dr Grażyna Bastek.
Audio
Portret Leonarda Loredana, doży weneckiego pędzla Giovanniego Belliniego to jeden z najświetniejszych i najbardziej znanych portretów dostojników weneckich
Portret Leonarda Loredana, doży weneckiego pędzla Giovanniego Belliniego to jeden z najświetniejszych i najbardziej znanych portretów dostojników weneckichFoto: Giovanni Bellini [Public domain], via Wikimedia Commons

Na obrazie Giovanniego Belliniego przedstawiającym dożę Leonardo Loredana mamy do czynienia z tą drugą sytuacją. - Wenecki władca pokazany został w ujęciu jeszcze nie boskim, ale już bardzo blisko tego statusu - zauważał gość audycji "Jest taki obraz". Bellini namalował Loredana w ujęciu niezwykle realistycznym, oddając z jednej strony jego majestat, z drugiej pokazując go jako człowieka o określonych cechach charakteru. Tym jednak, co w omawianym portrecie fascynuje historyków sztuki najbardziej, jest jego tło.

***

Tytuł audycji: Jest taki obraz

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: dr Grażyna Bastek

Data emisji: 27.09.2015

Godzina emisji: 10.15

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lokomotywa Turnera, zając i bezpieczeństwo podróży

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 10:30
Słynne dzieło Williama Turnera "Deszcz, para, szybkość", ta malarska wizja nowych czasów, mówi więcej o realiach życia XIX-wiecznej Anglii, niż to by się mogło wydawać...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masaccia nie uwiodło migotliwe piękno

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 13:00
- Artysta odrzucił scenerię ułudy i nazbyt bogatą kolorystykę - podkreśliła dr Bożena Fabiani opowiadając o włoskim malarzu Tomaso di ser Giovanni Guidi di More.
rozwiń zwiń