REKLAMA

Wojciech Kępczyński. Radosne cierpienia szefa Romy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 15:00
– To nie było takie łatwe: wytrzymać 19 lat, wystawić kilkanaście wielkich spektakli i dojść do tego, który teraz jest na scenie Romy. Ale są momenty, gdy jest naprawdę bardzo przyjemnie – mówił Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego Roma.
Audio
  • Wojciech Kępczyński. Radosne cierpienia szefa Romy (Wolna sobota/Dwójka)
Wojciech Kępczyński
Wojciech KępczyńskiFoto: PAP/Marcin Kmieciński

Gość Dwójki mógłby opisać swoją wieloletnią pracę łacińską maksymą "per aspera ad astra" ("przez ciernie do gwiazd"). Mimo wielu trudności Wojciech Kępczyński nie traci jednak dobrego humoru. – Najważniejsze, by optymistycznie do wszystkiego podchodzić i by nie brać wszystkiego na serio, bo człowiek mógłby zwariować – stwierdził.

Dyrektor Romy jest autorem wielu sukcesów tej sceny, na której w ciągu 19 lat jego działalności pojawiały się musicalowe przeboje z całego świata - m.in. "Crazy for you", "Miss Saigon", "Grease", "Koty", "Upiór w operze", "Les Misérables", "Deszczowa piosenka" i "Mamma mia". Teraz w stołecznym teatrze pojawiła się superprodukcja "Piloci" z jego librettem i jego reżyserii. Spektakl gromadzi na widowni 7 tysięcy widzów tygodniowo.

Wojciech Kępczyński opowiadał w Dwójce także m.in. o wcześniej kierowaniu radomskim Teatrem Powszechnym, o zainteresowaniu musicalem, które zaczęło się już w wieku 12 lat, w czasie, gdy przyszły reżyser był uczniem szkoły baletowej. Choć porzucił naukę tańca, to zdobyte wówczas doświadczenie wykorzystuje do dziś.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Wojciech Kępczyński (dyrektor Teatru Muzycznego Roma)

Data emisji: 17.12.2017

Godzina emisji: 16.00

mc/ac

Czytaj także

Miłość, Bitwa o Anglię i musicalowy rozmach

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 12:51
"Piloci" to przygotowywana właśnie spektakularna, nowa prudukcja warszawskiego Teatru Roma. - Zamierzenie tego spektaklu jest gigantyczne, jakiego jeszcze do tej pory nie było - zdradza w "Stacji Kultura" Wojciech Kępczyński, reżyser "Pilotów" i dyrektor Teatru Roma.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Bernstein. Król Broadwayu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 13:30
W audycji "Ten cały musical" opowiedzieliśmy o fenomenie amerykańskiego kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się dostać do musicalu?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 13:54
Castingi - łzy, rozczarowania, a może radość z rywalizacji? O zdobywaniu roli w musicalu rozmawialiśmy w audycji z Izabelą Bujniewicz i Martą Burdynowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niegrzeczni buntownicy rodem z musicali

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 13:30
Twórcy musicali dosyć rzadko próbują radykalnie zmieniać świat. Kilku odważnych jednak się znalazło. Rozmawialiśmyo nich w audycji "Ten cały musical".
rozwiń zwiń