Miłość, Bitwa o Anglię i musicalowy rozmach

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 12:51
"Piloci" to przygotowywana właśnie spektakularna, nowa prudukcja warszawskiego Teatru Roma. - Zamierzenie tego spektaklu jest gigantyczne, jakiego jeszcze do tej pory nie było - zdradza w "Stacji Kultura" Wojciech Kępczyński, reżyser "Pilotów" i dyrektor Teatru Roma.   
Audio
  • "Piloci". O czym opowiada najnowszy musical warszawskiego Teatru Roma? (Stacja Kultura/Czwórka)
Wojciech Kępczyński, Zofia Nowakowska, Jan Traczyk i Michał Piwowarek w Czwórce
Wojciech Kępczyński, Zofia Nowakowska, Jan Traczyk i Michał Piwowarek w CzwórceFoto: Czwórka

"Piloci " to projekt zupełnie autorski - za jego warstwę muzyczną odpowiedzialni są bracia Jakub i Dawid Lubowicz, natomiast libretto napisał Michał Wojnarowski. - Historia tego musicalu jest fantazją, jednak zainspirowana została życiem dwóch braci mojej babci, którzy w czasie II wojny światowej walczyli w Dywizjonie 307 - opowiada Wojciech Kępczyński.

Sprawdź też:
musicale 1200.jpg
Wojciech Kępczyński - miłość do musicali na całe życie

Premiera "Pilotów" zaplanowana jest na 7 października, a główną osią fabuły przedstawienia jest opowieść o miłości Niny (w tej roli Zofia Nowakowska), aktorki kabaretowej przedwojennej Warszawy, i Jana, pilota polskiego lotnictwa wojskowego, w którego wciela się Jan Traczyk. Tłem ich historii jest okres lotniczej Bitwy o Anglię. - W naszym musicalu będą latały zrzucające bomby samoloty, jednak najistotniejsza jest sama historia - zaznacza Wojciech Kępczyński.

A jak brzmi singiel z musicalu "Piloci", czyli duet "Nie obiecuj nic" w wykonaniu Zofii Nowakowskiej i Jana Traczyka? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Wojciech Kępczyński (reżyser, dyrektor Teatru Roma), Zofia Nowakowska (aktorka), Jan Traczyk (aktor)

Data emisji: 28.04.2017

Godzina emisji: 10.13

jsz/kd

Czytaj także

"Koty". W tym musicalu liczy się wszechstronność

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:33
- Oglądając broadwayowskie "Koty" zapominasz, że grają tam ludzie. Patrzysz na aktorów i widzisz koty. To jest naprawdę szokujące - mówiła w Czwórce dziennikarka Marzena Rogalska, która musical Andrew Lloyda Webera obejrzała w Dubaju.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kurpie w teatrze. "Cała prawda o dziewczynach"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 15:00
- "Kalino malino czerwona jagodo" to kolorowa, radosna i wzruszająca opowieść o kurpiowskich kobietach, w której współczesne dziewczyny mogą przejrzeć się jak w lustrze - przekonują twórcy spektaklu z warszawskiego Teatru Ochoty. 
rozwiń zwiń