X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Kępczyński. Radosne cierpienia szefa Romy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 15:00
– To nie było takie łatwe: wytrzymać 19 lat, wystawić kilkanaście wielkich spektakli i dojść do tego, który teraz jest na scenie Romy. Ale są momenty, gdy jest naprawdę bardzo przyjemnie – mówił Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego Roma.
Audio
  • Wojciech Kępczyński. Radosne cierpienia szefa Romy (Wolna sobota/Dwójka)
Wojciech Kępczyński
Wojciech KępczyńskiFoto: PAP/Marcin Kmieciński

Gość Dwójki mógłby opisać swoją wieloletnią pracę łacińską maksymą "per aspera ad astra" ("przez ciernie do gwiazd"). Mimo wielu trudności Wojciech Kępczyński nie traci jednak dobrego humoru. – Najważniejsze, by optymistycznie do wszystkiego podchodzić i by nie brać wszystkiego na serio, bo człowiek mógłby zwariować – stwierdził.

Dyrektor Romy jest autorem wielu sukcesów tej sceny, na której w ciągu 19 lat jego działalności pojawiały się musicalowe przeboje z całego świata - m.in. "Crazy for you", "Miss Saigon", "Grease", "Koty", "Upiór w operze", "Les Misérables", "Deszczowa piosenka" i "Mamma mia". Teraz w stołecznym teatrze pojawiła się superprodukcja "Piloci" z jego librettem i jego reżyserii. Spektakl gromadzi na widowni 7 tysięcy widzów tygodniowo.

Wojciech Kępczyński opowiadał w Dwójce także m.in. o wcześniej kierowaniu radomskim Teatrem Powszechnym, o zainteresowaniu musicalem, które zaczęło się już w wieku 12 lat, w czasie, gdy przyszły reżyser był uczniem szkoły baletowej. Choć porzucił naukę tańca, to zdobyte wówczas doświadczenie wykorzystuje do dziś.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Wojciech Kępczyński (dyrektor Teatru Muzycznego Roma)

Data emisji: 17.12.2017

Godzina emisji: 16.00

mc/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłość, Bitwa o Anglię i musicalowy rozmach

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 12:51
"Piloci" to przygotowywana właśnie spektakularna, nowa prudukcja warszawskiego Teatru Roma. - Zamierzenie tego spektaklu jest gigantyczne, jakiego jeszcze do tej pory nie było - zdradza w "Stacji Kultura" Wojciech Kępczyński, reżyser "Pilotów" i dyrektor Teatru Roma.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Bernstein. Król Broadwayu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 13:30
W audycji "Ten cały musical" opowiedzieliśmy o fenomenie amerykańskiego kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się dostać do musicalu?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 13:54
Castingi - łzy, rozczarowania, a może radość z rywalizacji? O zdobywaniu roli w musicalu rozmawialiśmy w audycji z Izabelą Bujniewicz i Martą Burdynowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niegrzeczni buntownicy rodem z musicali

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 13:30
Twórcy musicali dosyć rzadko próbują radykalnie zmieniać świat. Kilku odważnych jednak się znalazło. Rozmawialiśmyo nich w audycji "Ten cały musical".
rozwiń zwiń