Architektura i sztuka. Ochota z każdej strony

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 11:00
Gośćmi "Wybieram Dwójkę" byli m.in. Mateusz Bzówka i Ewelina Klerkowska, autorzy książki "OCH. Ilustrowany atlas architektury Ochoty".
Audio
  • Mateusz Bzówka i Ewelina Klerkowska o książce "OCH. Ilustrowany atlas architektury Ochoty" (Wybieram Dwójkę)
  • Premiera "Park-Opery" Wojtka Blecharza w warszawskim Parku Skaryszewskim (Wybieram Dwójkę)
  • Z Olgą Drendą, autorka książki "Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji", rozmawia Justyna Nowicka (Wybieram Dwójkę)
  • O wystawie prac Tony'ego Cragga w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku z Eulalią Domanowską rozmawia Aleksandra Łapkiewicz (Wybieram Dwójkę)
Budynek Dworca Warszawa Ochota. Grafika wg zdjęcia z 1963 r.
Budynek Dworca Warszawa Ochota. Grafika wg zdjęcia z 1963 r.Foto: wikimedia/domena publiczna

Publikacja przedstawia 60 budynków, założeń architektonicznych, rzeźb i dekoracyjnych detali znajdujących się na terenie dzielnicy. 

Ponadto w programie zapowiedzeiliśmy premierę (16.07) "Park-Opery" Wojtka Blecharza, która skomponowana jest na brzmienie i przestrzeń części Parku Skaryszewskiego, znajdującej się w pobliżu Teatru Powszechnego. Widzowie będą mogli poruszać się po przestrzeni "Park-Opery", podążając za wskazówkami umieszczonymi na mapie, którą można będzie otrzymać w 3 różnych punktach Parku.

Rozmawialiśmy także z Olgą Drendą, autorką książki "Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji". To przełom lat 80. i 90. opowiedziany przez pryzmat przedmiotów i obyczajów.

Opowiadaliśmy też o nowej wystawie w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku - największej do tej pory prezentacji w Polsce twórczości Tony'ego Cragga, jednego z najbardziej znanych na świecie brytyjskich rzeźbiarzy.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Adam Suprynowicz

Data emisji: 14.07.2016

Godzina emisji: 16.00

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak mieszkać dobrze, bez kredytów i bez płotów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 10:00
- Są inne drogi niż budowanie domu pod miastem lub kupowanie mieszkania od dewelopera - mówiła w Dwójce architekt i urbanistka Agata Twardoch.
rozwiń zwiń